Як правильно сортувати сміття і чому це слід робити. Історія львівської родини

На сьогодні на станцію «Зелена коробка» здати сировину приходить від 50 до 150 людей на день.

Щороку у Львові стає все більших охочих сортувати сміття. Є містяни, які вже свідомо підходять до цього та особисто здають його у пункти сортування. Tvoemisto.tv поспілкувалось з родиною, яка понад 10 років сортує сміття та дізналося, як вони це роблять і чому.

«За останні півтора роки ми стали сортувати сміття більш ретельно. У нас вдома є окремі ємкості для металу, батарейок, паперу та кілька ємкостей для різного виду пластику. Раніше в нас було менше резервуарів», – розповідає голова родини Назар Лозовик.

За його словами, сортувати почали після мандрівки – зі сплаву по Карпатській річці.

Читайте також: За пляшку гроші. Як зменшити у Львові кількість сміття, що йде на утилізацію

«Усе почалося після мого сплаву на гірській річці, де я побачив на деревах, на висоті 6 м целофан, пакети, пляшки. Вони «прикрашали» дерева, немов іграшки новорічну ялинку. І це жахливо. На березі річки теж в деяких місцях водою виносило пляшки та кульки», – каже чоловік.

Із того часу родина Лозовиків, навіть йдучи за грибами, приносила додому ще й пластикові пляшки. Так, вони вирішили сортувати після себе сміття і відвозити на пукти сортування.  

«Також є мотивація показувати приклад дітям. Наші діти зараз вже по-іншому не уявляють. Зауважують і хейтять людей, які не сортують сміття вдома, а викидають все у загальний бак. Вони с жахом про це говорять, коли повертаються від когось з гостин», – говорить Назар Лозовик.

Каже, що найбільша незручність – це графік роботи сортувальної станції та те, що по суті є тільки два місця, де у Львові можна цивілізовано здати сміття – це «Зелена коробка» та SilpoRecycling. 

Станція SilpoRecycling за адресою: вул. Наукова, 35а

Тож дивимось, які умови для того, щоб здати відсортоване сміття на сортувальну станцію. На сайті громадської ініціативи «Зелена коробка» йдеться, що першочергово сміття має бути максимально чистим та сухим, в іншому випадку сировина не може перероблятися. Тут можна здати: пляшки, плівку, корки від пляшок, тару від харчової продукції, упаковки від соків, молока (Tetra Pak, EloPak, PurePak), папір, електроніку, батарейки, склотару, алюміній, метал. Відходи будь-якого типу та виду потрібно максимально ущільнювати, щоб вони займали менше місця.

Читайте також: Як організувати сортування сміття в офісі

Менеджер громадської ініціативи Василь Дорошенко розповідає, що людей за останні роки стало більше приблизно на 20% порівняно з тим, що було на початках. Але це теж незначна цифра і хотілося б щоб більше людей ставилися свідомо до цього процесу.

Сортувальня «Зелена коробка», вул. Заводська 31

«На сьогодні на станцію в день приходить від 50 до 150 людей. Це – 10-15 тон сировини на місяць. Але, якщо б більше людей сортувало та здавало сміття, ми мали б змогу відкрити додаткові пункти прийому сировини. При цих обсягах – наразі такої змоги немає», – говорить він.

Як розповіли у «Зеленій коробці», зібраний папір переробляється у Львові і згодом з нього роблять різноманітні картонні вироби, скло «їде» до Житомира та Києва, де отримує друге життя у вигляді віконного скла або пляшок, батарейки потрапляють спочатку на ДП «Боднарівка», а потім на утилізацію за кордон. Василь Дорошенко каже, що з пластику виготовляють у тому числі спеціальне волокно, з якого роблять одяг.

До того ж наприкінці цього тижня на станції з’явиться спеціальна дробарка, яка перероблятиме пінопласт, з якого потім робитимуть безкаркасні меблі.

Нагадаємо, у Львові працює дві сортувальні станції, куди можна здати вторсировину: Сортувальня «Зелена коробка» на Підзамче, вул. Заводська 31 (територія заводу РЕМА) та станція SilpoRecycling за адресою: вул. Наукова, 35а, ТЦ «ВАМ».

Анна Чистякова

Фото з Інтернету та «Зелена коробка»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.