Нардепи просять Зеленського зробити так, як вчинив Ющенко

Народні депутати зареєстрували постанову з проханням до президента Володимира Зеленського повернути Степану Бандері та Юрію Шухевичу звання Героя України.

Зареєстрований на сайті парламенту під № 5721 документ має назву «Про відзначення 80-річчя створення Української Повстанської Армії». У ньому, окрім звернення щодо Бандери та Шухевича, нардепи закликають забезпечити відзначення цієї дати на державному рівні. Також вони просять Зеленського надати звання Героя України Тарасу Бульбі-Боровцю, діячеві українського повстанського руху часів Другої світової війни, засновнику УПА «Поліська Січ». А Нацбанку і «Укрпошті» депутати Верховної Ради рекомендують випустити ювілейні монети і марки на честь 80-річчя УПА.

Серед авторів постанови зазначено майже 80 нардепів. Зокрема, там є лідери партій «Слуга народу» Олександр Корнієнко, «Батьківщини» — Юлія Тимошенко, «Голосу» — Кіра Рудик, а також співголова фракції «Європейська солідарність» Ірина Геращенко.

Шухевич і Бандера вже мали звання Героя України — їх присвоїв президент Віктор Ющенко. У 2007 році це звання отримав Шухевич, а в 2010 році — Бандера. Але після перемоги Віктора Януковича у 2010 році Донецький окружний адмінсуд позбавив Шухевича звання Герой України, тому що «він не був громадянином незалежної України». А в 2011 році суд теж визнав недійсним президентський указ про присвоєння цього звання Бандері.

У Вроцлаві вшанували розстріляних львівських професорів

Німеччина вдруге надає Росії евентуальний шанс до війни в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.