Уряд збільшив тарифи на трансплантацію та кількість безоплатних послуг

Кабінет міністрів підвищив тарифи на трансплантацію печінки, нирки та трансплантацію кісткового мозку та збільшив кількість послуг, які пацієнти зможуть отримувати безкоштовно.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.

Зазначається, що 7 липня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про внесення змін до переліку послуг та тарифів на послуги з трансплантації.

Запропоновані зміни передбачають розширення перелік послуг із трансплантації та підвищення тарифів на трансплантацію печінки, нирки та трансплантацію кісткового мозку.

Постановою передбачено зокрема:

  • створення послуги «екстракорпоральний фотоферез» та відповідного тарифу на послугу. Це дасть змогу пацієнтам безоплатно отримувати допомогу в разі ускладнення реакції «трансплантат проти хазяїна»;
  • створення послуги та відповідного тарифу з посттрансплантаційного супроводу пацієнтів після трансплантації кісткового мозку. Вказану послугу зможуть отримувати також пацієнти, яким було трансплантовано кістковий мозок за кордоном.

Торік 408 пацієнтів були спрямовані на лікування закордон. Також зміни в постанові сприятимуть ефективному використанню коштів державного бюджету, адже вартість аналогічних послуг за кордоном значно перевищує запропоновані тарифи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.