МОЗ закликає депутатів ухвалити законопроєкт про доступ хворих до медичного канабісу

Українські пацієнти потребують таких препаратів.

Міністерство охорони здоров’я закликало депутатів Верховної ради України ухвалити законопроєкт президента, що надав би доступ хворим до медичного канабісу в країні та регулював його обіг.

«Легалізація канабісу в медичних цілях – це, перш за все, медичне питання, а не політичне. На кону вирішення питання зменшення болю для важкохворих. Закликаємо народних депутатів України підтримати цей законопроєкт», – цитує заступника міністра охорони здоров'я з євроінтеграції Олександра Комаріда пресслужба МОЗ України.

У Міністерстві запевняють, що на підставі клінічних досліджень вже акумулювали достатньо статистичної інформації, яка підтверджує, що коноплі є ефективними під час лікування понад 50 патологічних станів. Застосування лікарських засобів, що містять у своєму складі канабіс, дозволили у багатьох європейських країнах. Українські пацієнти, додають у МОЗ, також потребують таких препаратів.

Нагадаємо, у 2019 році у Верховній Раді зареєстрували законопроект №10313 про внесення зміни до деяких законодавчих актів щодо забезпечення фундаментального права особи на життя. Ідеться про легалізацію медичного канабісу. Законопроект мав врегулювати використання медичного канабісу в медицині та науці.

У 2020 році нардепи публічно оголосили, що законопроект по легалізації медичного канабісу не потрібен, бо для цього достатньо постанови Кабінету міністрів, яка переносить коноплю зі списку заборонених речовин в список контрольованих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.