У ВООЗ порадили не змішувати вакцини від коронавірусу різних виробників

Раніше експерти попереджали, що вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними.

У Всесвітній організації охорони здоровя порадили не змішувати вакцини проти Covid-19 від різних виробників, оскільки про вплив цього на здоров’я наразі мало даних. Про це повідомляє УП з посиланням на головного наукового співробітника ВООЗ Сумью Свамінатана.

«Це трохи небезпечна тенденція. Ми перебуваємо в зоні відсутності даних і доказів в тому, що стосується змішування і збігів… У країнах буде хаос, якщо громадяни почнуть вирішувати, коли і хто буде отримувати другу, третю і четверту дозу», – йдеться в повідомленні.

Напередодні Європейське агентство з лікарських засобів повідомило, що є «вагомі наукові підстави» припускати, що змішування вакцин проти Covid-19 безпечне і ефективне. В агентстві заявили, що всі схвалені вакцини працюють однаково – стимулюючи імунну відповідь на вірусний спайк-білок.

Нагадаємо, раніше експерти попереджали, що вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними. Тобто людей, які отримали першу дозу, наприклад, векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac, бо щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність та вони можуть відрізнятися за технологіями виготовлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.