Річки біля Львова. Підбірка місць, де можна відпочити

Пропонуємо підбірку одноденних маршрутів для відпочинку поблизу річок на Львівщині.

Під час літньої спеки пропонуємо погрітися на кам’янистих берегах річки чи пройтися гірською стежкою до прохолодного і маловідомого водоспаду. Неподалік від Львова є декілька мальовничих місць, де можна відпочити на березі річок. Зокрема, поблизу сіл Гірче, Довге, Підгородці, а також біля Нижнього Синьовидного. Чимало мальовничих місць – у заповіднику «Сколівські Бескиди».

Пропонуємо підбірку одноденних маршрутів для літнього відпочинку поблизу води. Вони підійдуть як для «лінивих», так і для більш активних туристів.  

Річка Стрий 

Відпочити поблизу річки Стрий, позасмагати на її кам’янистому березі можна у затишній місцині, поблизу карпатського села Нижнє Синьовидне та села Тишівниця.

Тут річка доволі мілка, течія не стрімка. На лівому березі видніються скелі, з ними пов’язано чимало місцевих легенд та оповідок. Їх називають «Княжі». З найвищої скелі відкривається чудовий вигляд на долину річки у напрямку міста Стрий. 

Також неподалік, за мостом, видніється давня церква Різдва Пресвятої Богородиці Тишівниці. 

Ріку видно з траси Львів – Сколе. До берега ріки можна заїхати з села Тишивниця, з’їхавши з дороги перед мостом у селі.

Відстань від Львова: 95 км

Добротвірське водосховище

Водосховище поблизу селища Добротвір Кам'янка-Бузького району Львівської області відоме серед рибалок. Там водяться короп, окунь, плотва, щука, уклейка, карась. Його створили на річці Західний Буг у 1959-1961 роках.

Відстань від центру Львова: 60 км

Водоспад Лазний

У національному природному парку «Сколівські Бескиди» є найвищий на Львівщині водоспад Лазний. Водний потік довжиною до 12 метрів має три каскади. Автівкою до водоспаду не під’їхати. Потрібно іти гірськими стежками із села Довге. Водоспад не є дуже популярним, як до прикладу водоспади Гуркало чи Кам’янка. Однак він не менш красивий, біля нього ніколи не буває багато туристів. 

Автівкою зі Львова до села Довге їхати понад 2 години, це понад 100 кілометрів. Далі – піша прогулянка до водоспаду по лівому березі річки Стрий. Першим орієнтиром для туристів стане статуя Матері Божої. Дорога веде до руїн Стрийської ГЕС, після чого заходить у ліс, де промаркованим шляхом можна дійти до потічка Лазний, а згодом і до самого водоспаду. Стежками до водоспаду не рекомендують йти у дощову погоду. 

Розташування: село Довге, Дрогобицький район.

Відстань від Львова: 115 км

Витік Дністра

Фото із bestportal.com.ua

Третя за довжиною річка України і дев’ята у Європі починається у Турківському районі між селами Розлуч та Вовче протікає струмок Старе Поле, ним починається Дністер. Витік Дністра розташований на території Регіонального ландшафтного парку «Верхньо-дністровські Бескиди» і є пам’яткою природи.

Річка між гірськими селами у середній течії слугує історичним кордоном між давніми культурно-етнографічними регіонами Буковиною та Галичиною, у середній та нижній — між Поділлям та Бессарабією.

Фото із bestportal.com.ua

Витік Дністра розташований на висоті 818 метрів. Похід до нього найкраще розпочинати з села Розлуч – маршрут промаркований. Дорогою можна роздивитись бойківські хати та дерев’яні церкви у селі. У Розлучі також є джерела води «Cодова», «Нафтуся» та «Залізна», а також штучне озеро біля соснового лісу.

Розташування: село Розлуч, Турківський район.

Відстань від Львова: 120 км.

Підготувала Вікторія Савіцька

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.