Німеччина вимагатиме від Росії продовжити транзит газу через Україну на 10 років

Влада Німеччини буде готова використовувати свої важелі впливу, щоб домогтися продовження на термін до 10 років домовленостей про транзит газу з РФ через Україну.

Про це повідомляє Bloomberg News, пише Економічна Правда.

У проєкті угоди між США та Німеччиною щодо російського газопроводу «Північний потік-2» передбачаються зобов’язання застосувати санкції та інші заходи стримування на випадок, якщо Росія спробує використати газопровід як зброю проти України.

Передбачається, що Німеччина повинна буде вжити заходів зі свого боку, якщо Кремль вдасться до тиску на Україну за допомогою газопроводу або здійснить агресію проти України, і повинна буде закликати до кроків на рівні ЄС, включно із санкціями на експорт російських енергоносіїв. Це називають поступкою Ангели Меркель, оскільки вона завжди наполягала, що країна має ухвалювати рішення повністю самостійно.

Посадовець з адміністрації США, який погодився говорити на умовах анонімності, зазначив, що формулювання зумисно обирають так, щоб вони не були однозначними – щоб не розкривати Росії «дорожню мапу» реагування на потенційні зловмисні дії. Він зазначив, що це може означати в тому числі обмеження постачання газу з Росії до Німеччини.

Очікується, що угоду фіналізують до майбутньої поїздки президента України Володимира Зеленського до США.

Також проєкт передбачає інвестиції осбягом 1 млрд доларів у так званий «зелений фонд», щоб допомогти Україні перейти на більш екологічні джерела енергії, з яких Німеччина початково має надат 175 млн доларів.

Крім того, Німеччина має призначити спецпредставника для підтримки двосторонніх енергетичних проєктів з Україною, і на це питання передбачається фінансування у розмірі 70 млн доларів.

Також Берлін, згідно з проєктом, зобов’язується використовувати свої важелі впливу, щоб добитися продовження угоди щодо транзиту газу між Україною та РФ ще на 10 років після завершення її терміну у 2024 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.