Чому ціни експрес-тестування від COVID-19 на кордоні вищі

В АМКУ почали досліджувати питання дотримання законодавства про захист економічної конкуренції на ринках послуг з експрес-тестування антигена SARS-CoV-2, що надаються на території пунктів пропуску через державний кордон.

Це відбулося з огляду на численні звернення громадян, незадоволених організацією епідеміологічного контролю у рамках прикордонного контролю. Про це повідомив АМКУ, пише Dailylviv.

Звернення насамперед стосуються ціноутворення даних послуг, які є обов’язковими в пунктах пропуску (контролю) через державний кордон для іноземців та осіб без громадянства, які прибувають з Індії, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, РФ, Португалії. Також у зверненнях йдеться про процедури визначення клінік чи лабораторій, що отримують право надавати відповідні послуги.

У Комітеті вбачають, що зазначені вимоги створюють передумови для монополізації ринку експрес-тестування на кожному окремому пункті пропуску.

Вже нині із звернень громадян та повідомлень ЗМІ можна зробити попередній висновок, що ціни на експрес-тестування у пунктах пропуску є вищими, аніж в інших місцях.

Довідково:

З огляду на поширення у світі та в Україні штаму короновірусу «Дельта», постановою КМУ від 23.06.2021 № 657 «Про внесення змін до Постанови № 1236» доповнено відповідну Постанову пунктом, відповідно до якого з 02.07.2021 забороняється перетин державного кордону на в’їзд в Україну іноземцями та особами без громадянства (крім окремого переліку осіб), які прибули з Індії, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, РФ, Португалії або перебували на цих територіях не менше семи днів протягом останніх 14 днів, без негативного результату експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, проведеного в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.