Міськрада Львова купила квартиру над музеєм Крушельницької, щоби його розширити

Воно неодноразово підтоплювало мистецький заклад, а тепер його планують використовувати для потреб музею.

Міська рада Львова викупила приміщення над музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької. Воно неодноразово підтоплювало мистецький заклад, а тепер його планують використовувати для потреб музею. Про це повідомляє пресслужба ЛМР.

Музично-меморіальний музей української оперної співачки Соломії Крушельницької, розташований на 2 поверсі, а та квартира, яку придбало місто, – на 3-му. У міськраді додають, що придбання у будинку № 23 на вул. Соломії Крушельницької не дозволить надалі пошкоджувати музей та його предмети через затоплення, як це було раніше.

Нагадаємо, музей Соломії Крушельницької планують розширитиЯк розповів Tvoemisto.tv директор музею Соломії Крушельницької Михайло Кобрин, від часу створення музею у 80-х він активно розростається, тому музею важко приймати нові колекції, адже нема місця для їхнього належного зберігання. Тоді депутати Львівської міської погодили придбання квартири задля розширення музично-меморіального музею Соломії Крушельницької на вул. С. Крушельницької, 23. Йдеться про квартиру №8 загальною площею 59,4 кв. м. Кошти на придбання, а це 1,6 млн грн, мали закласти у бюджеті розвитку.

Довідка

Музей розташований у будинку, де раніше жила Соломія Крушельницька. У 1903 році вона купила цілу кам’янку для своєї родини. Однак у радянський період будинок забрали. Для музею пізніше залишили лише одну квартиру.

У експозиційних залах-кімнатах демонструють оригінальні фотографії, афіші, програми концертів, портрети, фрагменти сценічних костюмів, нотні видання, особисті речі співачки. Також є платівки із записом її голосу. Крім того, зберігся персональний музичний інструмент, на якому грала артистка. 

У фондах музею, що налічують понад 17000 експонатів, зберігаються не лише речі, що належали Крушельницькій, але й багато цікавих матеріалів, пов’язаних з іменами інших видатних діячів музичної культури, зокрема, Станіслава Людкевича, Модеста Менцинського, Одарки Бандрівської, Любки Колесси.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.