Будівельна афера біля Львова: 40 будинків у Басівці не матимуть централізованого водопостачання і водовідведення

Заступник мера Львова розкритикував так зване “сучасне європейське містечко у Львові” як грандіозний обман забудовників.

Про це він повідомив на своїй публічній сторінці заступника міського голови Львова з питань містобудування, народного депутата ВРУ 8-го скликання, пише Dailylviv.com.

“У мене шок! Нова будівельна афера? – написав Любомир Зубач у Фейсбуці. – «Сучасне європейське містечко у Львові». На 87 га! – так рекламує свій проект на різних сайтах один із забудовників. 

Межі мого обурення немає меж і зараз поясню чому. Маніпуляцій і відвертої неправди у рекламі більш ніж досить. І все оце, на мою думку, просто афера і обман покупців. При чому людей обманюють, прикриваючись іменем Львова. 

Про що мова. 

Село Басівка, яке так прагнули у своє ОТГ Сокільники. І тепер очевидно чому. Бо скоро там, фактично на львівській кільцевій, з’являться: 250 тисяч новозбудованих квадратних метрів, з них, очевидно, переважна більшість – житло, а це 40 будинків і до 6 тисяч нових мешканців зі своїми авто. 

Та у чому ж проблема і до чого тут Львів?

Насамперед про «містечко у Львові». 

Коли вперше побачив цю рекламу, то оторопів – де ж це будують у Львові на величезній території – 87 га! – а я про це ні слухом, ні духом. Та виявилось, рекламований ЖК буде не у Львові, і навіть не у Львівській ОТГ. А в селі Басівка, яке у складі Сокільницької громади – так, саме тієї, яка не хотіла до Львова, бо «Львів усе забудує». А виявляється, он воно як. 

А тепер про те, чого то раптом я розхвилювався. І не думайте, що заздрю. Мене хвилюють відповіді на певні практичні речі:

А куди оці всі майбутні 40 будинків будуть під’єднуватися зі своїми комунікаціями – мова про каналізацію, наприклад. Бо ж у рекламі забудовник обіцяє запустити свою електричку з Басівки до Львова, а от про власні очисні – ні слова. Про сокільницькі очисні, вибачте, я теж не чув.

Отже, цей ЖК не має централізованого водопостачання, не має централізованого водовідведення і в найближчому майбутньому не буде його мати. Не вірте у протилежне – це відвертий обман.

Далі, навіть якщо суто теоретично забудовник збудує там, окрім житла, школи і 12 дитсадків (це ще питання – коли і чи не забудуть про них), то на роботу приблизно 6 тисяч мешканців цих будинків куди поїдуть? Очевидно, до Львова. Сумніваюсь, що Басівка чи Сокільники їх усіх працевлаштують. 

Забудовник це все прекрасно знає, в іншому разі не починав би реклами про «містечко у Львові» і не обіцяв би «20 хвилин до центру Львова». Нової дорожньої інфраструктури не буде! А, забув про ефемерну електричку…

Чисто теоретично. Якщо у Басівці таки постануть усі ці 40 будинків, то в’їзди у Львів просто будуть заблоковані. І мені зовсім невідомо про наміри і пропозиції очільників Сокільницької ОТГ, як вони збираються цю проблему вирішувати. Припускаю, що ніяк.

Ну і зовсім аферистська обіцянка – «за 4-6 років ця приміська локація перетвориться в комфортабельній спальний район міста». А з якого це дива така впевненість? Може, це обіцянка, що Сокільники невдовзі приєднаються до Львівської ОТГ? 

І на кінець хочу звернутися до всіх затятих у час виборів противників львівської агломерації. Цей кейс – прекрасний приклад, чому ця агломерація була потрібна. 

«Львів забудує всі довколишні села», – цей міф розганяли перед виборами. Минає 8-й місяць, відколи Львів приєднав 10 громад. І у жодній ще не анонсовано масштабного будівництва і не плануємо такого навіть погоджувати. Навпаки – розгрібаємо те, що накрутили попередні сільські очільники. Чого тільки варта афера із гаражними кооперативами у Рясне-Руській.  

Агломерація – це спільне планування, узгоджений розвиток інфраструктури, забезпечення комунікацій. А ще – запобіжник для отаких будівельних афер, які принесуть тільки хаос і суцільний дискомфорт для людей”.

Любомир Зубач не написав лише про замовника цього будівництва у Басівці – ТОВ ЖК “Парк сайд”. Його засновниками і кінцевими бенефіціарами, за даними YouControl, є Сергій та Алла Напраснікови з Донецька. Сергій Напрасніков також є засновником ТОВ ЖК Грінвуд.

Загалом у Львові ексголова фракції Партії регіонів у Донецькій облраді, близький до олігарха Ріната Ахметова, має 6 підприємств. Решту – в Києві і Донецьку.

До слова, ще у 2016 році Zaxid.net писав про те, що одна з компаній Напраснікових у Львові на місці будинку ХІХ ст. на вул. Шевченка, 80 зводить каскад багатоповерхівок замість передбаченого «офісно-торгового комплексу з готельними номерами». За словами в.о. директора департаменту містобудування Львівської міськради Сергія Коровайника, така зміна призначення ділянки не була порушенням законодавства. П’ять років тому Любомир Зубач не обурювався…

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.