Суддям не довіряють через корупцію, залежність від олігархів та політиків і кругову поруку в системі правосуддя

48% українців вважає, що відбирати суддів мають незалежні громадські експерти — журналісти-розслідувачі та інші представники громадянського суспільства.

Фонд “Демократичні ініціативи” спільно з Цетром Разумкова на замовлення Фундації DEJURE поставили українцям кілька питань, що стосуються їхнього ставлення до судової системи та того, що останнім часом відбувається навколо судів. Про це пише Dailylviv.com.

Більше 50% громадян виступає за ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва, очолювану підозрюваним у захопленні державної влади Павлом Вовком.

Майже 70% громадян вважають зусилля і дії президента щодо судової реформи недостатніми.

48% українців вважає, що відбирати суддів мають незалежні громадські експерти — журналісти-розслідувачі та інші представники громадянського суспільства. Трохи менше 30% таку роль відводить незалежним міжнародним експертам.

У топ-п’ять причин недовіри громадян до судів увійшли корупція (78%),  залежність від олігархів (51,3%), ухвалення замовних рішень (46,2%), кругова порука в системі правосуддя (43,3%) та залежність від політиків (41,8%).    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.