Зірка французького перформансу вперше у Львові на фестивалі «Кіт Ґаватовича»

3-5 вересня у Львові відбудеться 6й Міжнародний театральний фестиваль «Кіт Ґаватовича». В орбіті цьогорічної фокусної теми фестивалю «Нова гравітація» – роздуми про театр майбутнього та пошук актуальної театральної ідентичності незалежних українців. У Lem Station на відвідувачів чекають бранчі із зірковими гостями, не/культурний стендап, концерт-відкриття, подкасти, онлайн-дискусії, аудіотури Львовом, а також вистави від українських і міжнародних театральних проєктів.

Міжгалактичний хеднайлер цьогорічного фестивалю – французький художник, скульптор та перформер Олів’є де Сагазан (Olivier De Sagazan). У своїх роботах митець перетворюється у скульптуру, ховаючи власне тіло під кількома шарами глини. 5 вересня він продемонструє львів’янам свій перформанс «Трансфігурація» – «найоригінальніше і найнеймовірніше з того, що ви будь-коли бачили» за версією авторитетного британського видання «The Guardian».

На честь 30річчя Незалежності України театральний фестиваль «Кіт Ґаватовича» запрошує на власну сцену нових вітчизняних театральних зірок. 4 вересня глядачів вражатимуть пластична вистава «Анігіляція» київського «Totem Dance Theatre» і мультимедійна вистава-перформанс «Кострубізми. Кумановський» луцького театру «ГаРмИдЕр». 5 вересня у вечірній програмі фестивалю – сучасний хореографічний одноактний спектакль «Альфа» від української танцювальної компанії «n’Era Dance Group», а також конкурсна вистава, обрана командою «Кота Ґаватовича» під час спеціяльно оголошеного Open call.

4 і 5 вересня продовжиться традиція зіркових бранчів, започаткована ще найпершим театральним фестивалем «Кіт Ґаватовича». Цьогоріч власним досвідом поділиться українська акторка театру і кіно Анастасія Пустовіт (стрічки «Коли падають дерева»,  «Перші ластівки. Zалежні»; ЦСМ «ДАХ», Київський театр драми і комедії на лівому березі Дніпра).

«Після викликів 2020го у нас виникла потреба перезапустити координати. Як і космос, ми змінилися: наші кордони, наші щоденні завдання. Неможливо, щоб театр за таких умов залишався незмінним. Тож цього року в межах 6го міжнародного театрального фестивалю «Кіт Ґаватовича» ми хочемо показати театр майбутнього з його новими галактиками, новими формами і змістами, новими зірками, новою гравітацією…» – підкреслює генеральна директорка фестивалю Єва Якубовська.

Театральний фестиваль «Кіт Ґаватовича» покликаний стати містком між Західною і Східною європейськими театральними традиціями. З цією метою 2019 року була створена міжнародна театральна резиденція «Catch a Cat/Упіймати кота». Цьогоріч вона відбудеться вдруге за перехресним типом: спочатку у Львові, а потім у Берліні. Учасників – 3х українських і 3х закордонних митців з умовою обов’язкової повної вакцинації – було обрано у межах відкритого конкурсу. Протягом 10 днів спільного проживання і навчання резиденти матимуть змогу обмінятися досвідом, а також підготують проєкт на тему «Ідентичності», натхненну змінами, спричиненими пандемією.

Фестиваль «Кіт Ґаватовича» пропонує і низку заходів, які зацікавлять не тільки поціновувачів театрального мистецтва. З 26 серпня і по 26 вересня у Львівському муніципальному мистецькому центрі експонуватиметься фотовиставка «Театр. Сила Тяжіння». 4 і 5 вересня всі охочі матимуть змогу дослідити Львів за допомогою аудіотурів, створених українською театральною трупою PIC PIC. А 3 вересня фестиваль відкриватимуть не/культурний стендап Сергія Ліпка і Сергія Чиркова, а також концерт львівського музиканта «Паліндром».

Проєкт реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм. Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

Реалізація проєкту здійснена за підтримки Львівської міської ради в рамках Програми «Фокус на культуру».

Подія відбудеться із дотриманням усіх необхідних норм безпеки. У межах програми передбачені безкоштовні події. Квитки на вечірні заходи можна придбати на сервісі Gastroli.ua.

Усі необхідні деталі щодо подій можна дізнатися на сторінках фестивалю «Кіт Ґаватовича» в Instagram і Facebook, а також за посиланням: 

https://linktr.ee/kit.gavatovycha

Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/1025513274879057 

Якуб Ґаватович – театральний діяч ХVII століття, який вперше поставив театральну виставу у публічному просторі на Західній Україні. «Продав кота у мішку» – це одна з його драматургічних робіт. Гра слів «Кіт Ґаватовича» кидає сенсовий виклик глядачеві та митцеві, адже повернення до вуличної форми театру, а саме сценічних форм із використанням громадських просторів, дозволяє говорити про нову форму театрального мистецтва, яке не замикається від глядача. Основна думка фестивалю «мистецтво не тільки для митців». Окрім того, назва «Кіт Ґаватовича» символізує повернення до своєї нерозкритої та не популяризованої історії.

Засновник та організатор фестивалю незалежний театр «Склад 2’0»

Партнери: LemStation, Палац Гната Хоткевича

Поселяє: готель «Асторія», гостінний дім «Архистратиг», Home Hostels, !FEST hotel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.