На Івано-Франківщині вчителі оголосили страйк (ФОТО)

У Долинській об’єднаній територіальній громаді на Івано-Франківщині вчителі оголосили страйк через невиплату заробітної плати.

Як інформує «Варта1», з посиланням на «Радіо Свобода», про це повідомив голова профспілок Долинської ОТГ Іван Мельник.

«Сьогодні, згідно з рішенням трудових колективів, які оголосили страйк, таких колективів налічується 22… Йде мова про Долинську територіальну громаду Калуського району Івано-Франківської області. В мене є інформація про те, що 16 серпня заборгованість складала 22 мільйони, пізніше частина була погашена і заборгованість складала 17 мільйонів», — розповів Мельник.

Заступниця міського голови Долини Алла Шевченко зазначила, що через приєднання до ОТГ додаткових закладів освіти субвенцій і коштів місцевого бюджету не вистачає для виплати заборгованості.

«Станом на 2 вересня, заборгованість складає понад 16 мільйонів. Участь у страйку наразі підтвердили 20 закладів із 26», — повідомила Шевченко.

Вчителька Долинського ліцею № 4 Наталія Жгута пояснила, що частину коштів працівникам освіти не виплачують з червня.

«Ми розуміємо, що страйк — це крайня форма відстоювання своїх прав. Ми спробували всі можливі законні спроби, щоб домогтися вчасної виплати заробітної плати… Зараз заборгованість у нашому ліцеї близько 60 % виплати відпускних», — заявила Жгута.

Її колега з Долинського ліцею № 7 Ярослава Ільницька не змогла спрогнозувати, скільки триватиме страйк, і не виключила, що в разі непогашення заборгованості, освітяни виходитимуть на мітинг.

У Міністерстві освіти України наразі відмовилися давати коментарі з цього приводу, заявивши, що школи підпорядковуються місцевій владі, а не напряму міністерству.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.