На Львівщині у чоловіка виявили атипову форму лептоспірозу

Станом на сьогодні чоловіка вже виписали з лікарні, він почувається задовільно.

На Львівщині у чоловіка одного з сіл Пустомитівського району виявили випадок атипової форми лептоспірозу. Ймовірним фактором інфікування були забруднені гризунами предмети за місцем його проживання. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомила заступниця гендиректора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Марія Озірковська.

Читайте також: До реанімації Львівської інфекційної лікарні потрапив чоловік із лептоспірозом

«Це була атипова форма лептоспірозу, адже не було жовтяничної форми, але стан чоловіка задовільний і його вже виписали додому», – зазначили у лікарні.

Пацієнта лікували у Львівській обласній інфекційній лікарні. При проведенні епідеміологічного розслідування встановили, що ймовірним фактором інфікування були забруднені гризунами предмети за місцем проживання. Чоловік сам подав інформацію, що у нього вдома є господарські будівлі, які заселені гризунами.

Крім того, чоловік визнавав, що міг вживати їжу немитими руками і не дотримувався всіх правил, тому цілком могли бути якісь продукти харчування, забруднені виділеннями гризунів.

«Для зараження лептоспірозом не обов’язковий контакт з самим гризуном. Небезпека, власне, у тому, що гризуни сечею можуть забруднювати продукти харчування чи об’єкти побуту. І коли людина їстиме щось брудними руками або коли є якісь невидимі тріщинки чи ушкодження шкірних покривів, то цілком ймовірно у таких випадках заразитися», – додають.  

Він звернувся за допомогою сам, адже відчув, що погано почувається. Спершу ставили інші діагнози, зокрема йшлося про патологію з боку нирок.

У чоловіка була атипова форма лептоспірозу, а при типовій формі найчастіше виявляється жовте забарвлення склера ока. Для інфекції характерними є болі в гомілкових м’язах, а в цьому випадку такого не було.

Вакцинація проти лептоспірозу у Львові зараз не використовують, специфічного лікування, яке впливає безпосередньо на збудника, також немає. В інфекційній лікарні у Львові проводять загальне симптоматичне лікування.  

Додамо, що це вже другий випадок лептоспірозу за місяць. Перший випадок був серед жителів Стрийського району Львівської області.

Нагадаємо, що лікування від лептоспірозу може тривати місяць, а то й більше. Іноді після клінічного видужання настає стан, коли люди не мать ні сил, ані настрою. Водночас саме в цей період роками раніше в інфекційній лікарні Львова могло перебувати 10-15 хворих із лептоспірозом на стаціонарному лікуванні і смертність була досить високою.

Ольга Шведа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.