Україна на межі виходу «зеленої» зони карантину, – експерти

Коефіцієнт виявлення нових випадків COVID-19 в Україні перевищив гранично допустимі для «зеленої» зони карантину 4%, тож незабаром країна може вийти з неї. Такі дані оприлюднила Київська школа економіки (KSE).

Коефіцієнт виявлення випадків інфікування, за даними експертів KSE, перетнув гранично допустимі для «зеленої» зони 4%. Добові госпіталізації відновили зростання та пришвидшилися на 15% за тиждень. А «регіоном-антилідером» за рівнем захворюваності залишається Чернівецька область.

«В Україні ж захворюваність прискорює зростання. Кількість випадків захворюваності на COVID-19 за тиждень знову зросла на чверть. І наразі вже два дні поспіль не виконувалась умова «зеленого» рівня епідемічної небезпеки – коефіцієнт виявлення випадків інфікування перевищив граничні 4%. У разі невиконання такої умови протягом ще одного дня, національна комісія з питань ТЕБ та НС може прийняти рішення про вихід України із «зеленої» зони». Це означає, що регіони будуть розподілені за рівнем епідемічної небезпеки, відповідно до яких будуть посилені обмеження», – йдеться у повідомленні.

Разом з тим експерти стверджують, що ситуація все ще залишається контрольованою, однак навантаження на медичну систему продовжує зростати – кожне п’яте «ковідне» реанімаційне ліжко зайняте пацієнтами, на 14% зайняті ліжка «з киснем». Добова смертність в Україні також перейшла до зростання і середньому становить 38 померлих на добу (зростання відбулося майже на половину у порівнянні з минулим тижнем).

Кожен із решти 24 регіонів перебуває у зоні підвищеного ризику спалаху. І вже в 11 українських областях (Київська, Донецька, Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Тернопільська, Луганська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька і Чернігівська області) коефіцієнт виявлення випадків переважає рекомендовані ВООЗ 5%, які означають, що захворюваність перебуває під контролем. Минулого тижня таких регіонів було шість.

«Ситуація із захворюваністю в Україні все ще залишається контрольованою, проте захворюваність набирає оберти. Ще нещодавно ми говорили про спад тижневої госпіталізації до рівня у +5%, зараз ми спостерігаємо поновлення збільшення темпів госпіталізації до +15% на тиждень. За таких темпів очікування КШЕ про запровадження посилених карантинних обмежень у першій половині вересня 2021 мають підвищену імовірність», – зазначає керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганиченко.

Нагадаємо, раніше у МОЗ говорили про нову хвилю коронавірусу, яка розпочнеться ще до початку осені. Такий свій прогноз міністерство пояснювало активним поширенням штаму Дельта».

Тепер у МОЗ здоров’я прогнозують два нові спалахи Covid на початку і наприкінці зими.

Загалом за офіційними даними«Дельтою» заразились вже понад 500 українців.

Тим часом науковці вже заявили, що через «Дельту» в Україні існує загроза «вибухового» росту захворюваності на Covid-19. Новий спалах може розпочатися зі східних областей.

Загалом в Україні коронавірусом заразились вже 2 290 848 людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.