У поліції Львівщини нагадали вартість штрафів та неприпустимість спалювання сухої трави

З початком сезону збору урожаю та сільськогосподарських робіт у поліції Львівщини нагадали громадянам про неприпустимість спалення на присадибних ділянках опалого листя, сухостою та сміття. Такі дії можуть стати причиною масштабних пожеж, коли нищаться екосистеми, лісові насадження, житлові будинки. Про це повідомили пресслужбі поліції Львівської області.

Поліцейські нагадують, що за такі дії передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Зокрема, за самовільне випалювання рослинності або її залишків, згідно ч. 1 ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено накладання штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто, від 3060 до 6120 гривень), на посадових осіб — від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 до 21420 гривень), — йдеться у дописі поліції.

Крім того, в деяких випадках спалювання травостою та сміття є кримінальним правопорушенням. Так, згідно ст. 245 (знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України, за пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення передбачено покарання — штраф від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження волі на термін від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий термін.

Якщо такі дії спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки,  вони караються позбавленням волі на термін від п’яти до десяти років.

Якщо ви стали очевидцем правопорушень, пов’язаних із знищенням чи пошкодженням об’єктів рослинного світу вогнем, повідомляйте про це на оперативну лінію “102”, — додали в поліції.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.