Які свята відзначають 3 вересня (іменини, народні прикмети)

ІА Дивись.info склала добірку важливих подій і свят, які відзначають 3 вересня в Україні та світі.

Свята та події 3 вересня

Сьогодні — День хмарочоса, адже цього дня 1856 року народився – Луїс Салліван, американський архітектор, який звів перші хмарочоси. Окрім цього, 3 вересня День народження бюстгальтера і День відкриття нових дверей.

Яке сьогодні релігійне свято

Сьогодні православна церква вшановує пам’ять апостола від 70-ти Тадея, преподобних чудотворця Авраамія Смоленського, Марфи Дівєєвської. Проводиться святкування образу ікони Пресвятої Богородиці. У народі 3 вересня шанують Тадея Проповідника. В цей день прибирали і сушили льон.

Святий Тадей Едеський народився у сирійському місті Едесі і походив з єврейського роду. Коли прибув до Єрусалима — став учнем Івана Хрестителя і прийняв хрещення та покаяння. Згодом вибраний одним із 70 апостолів Ісуса Христа. Після Христового вознесіння Тадей повернувся до рідного міста. Опісля проповідував християнство в Месопотамії і Фінікії, де і помер. Існує передання, що він загинув мученицькою смертю у Вірменії.

Іменини 3 вересня

Сьогодні іменини святкують: Авраамій (Абрам), Агап, Олександр, Оникій, Васса, Дорофій, Єврем, Корнилій, Пістія, Сабіна, Тадей, Феогній та Феокліта.

Народні прикмети в традиції 3 вересня 

  • Якщо в цей день стоїть гарна погода, то протягом наступних чотирьох тижнів буде теж тепло і сонячно, без дощів
  • Багато жолудів вродило 3 вересня – на Різдво буде багато снігу
  • Миші роблять гнізда на копицях – за прикметами, осінь буде дощовою і довгою
  • Люди, які народилися 3 вересня, можуть бути хорошими цілителями.
  • 3 вересня прийнято було прибирати з поля льон.
  • Жінки на Тадея збиралися вечорами в домі у якої-небудь вдови, приносили з собою роботу і проводили час у бесідах і праці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.