«Тінь охоронець». У Львові відкриють виставку митця Петра Гуменюка

«Його мистецтво загадково співіснує між буквальним та метафоричним», йдеться в події.

Сьогодні у Львові у виставкових залах Палацу Лозинського, що на вул. Стефаника, 3, відкриють виставку львівського митця Петра Гуменюка. Про це йдеться у події на Фейсбук. 

«У продовження теми святкування тридцятої річниці нашої незалежної держави, ми хочемо зосередити увагу на тому, як розвивалось та змінювалось сучасне українське мистецтво за цей період», – пишуть організатори події.

Петро Гуменюк є однією з важливих постатей львівського мистецького середовища. Він народився 1957 року у Львові й обрав шлях художника ще у дитинстві. 

«Його мистецтво загадково співіснує між буквальним та метафоричним, профанним та сакральним. Тіла зображуваних персонажів – крихкі, тендітні та ранимі, емоційно навантажені», – йдеться у повідомленні.

Назва виставки «Тінь охоронець» розповідає про те, що тіні підкоряються законам оптики, проте є в них щось, що вислизає від людського розуміння. Тіні є частиною світу, що нас оточує, але вони то з'являються, то зникають з поля зору, швидкоплинні і мінливі.

«Стародавні греки вірили, що, залишаючи світ живих, людина переходить у царство тіней. І часом саме наявність тіні говорить про матеріальність предмету, бо те, чого не існує, тіні не відкидає. Але це ще не все про Тінь та її зв’язок із Петром», – додають. 

Виставка Петра Гуменюка відкриється сьогодні, 5 вересня, о 14.00 год у виставкових залах Палацу Лозинського на Стефаника, 3, і триватиме до 3 жовтня. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.