Львівські хірурги зробили рідкісну операцію на серці 60-річному чоловікові

Хірурги у Львові зробили рідкісну для України операції міні-АКШ, себто прооперували серце через маленький розріз.

Про це 6 вересня повідомив головний лікар Клінічної лікарні швидкої допомоги Львова Олег Самчук.

«Складні аорто-коронарне та мамарно-коронарне шунтування вони зробили через маленький розріз між ребрами. Без традиційного розтину грудини і зупинки серця. Медзаклади, де в Україні виконують такі втручання, поки можна порахувати на пальцях однієї руки і наша лікарня тепер серед них. На рахунку уже три МІНІ-операції», – йдеться у його дописі.

Пацієнтом став 60-річний львів’янин Андрій, який потрапив до лікарні із інфарктом міокарда.

Ендоваскулярно, тобто, через судину, йому застентували праву коронарну артерію. Однак через багатосудинне ураження невдовзі чоловікові загрожував повторний інфаркт. Вихід – ще одна операція.

Фото6 Олег Самчук

«Зазвичай у таких випадках кардіохірурги в нашій країні вдаються до класичної операції: це розтин грудини і зупинка серця. Однак цього разу наші лікарі вирішили застосувати новий метод. У нагоді стала надсучасна ендоскопічна стійка. Завдяки їй лікарі в режимі реального часу отримали змогу «зазирнути» всередину пацієнта – грудину розтинати не довелося. Кардіохірурги відновили кровопостачання, сформувавши нові судини – шунти – через розріз у міжребер’ї розміром усього 5 см. Перевага такої операції на серці – малотравматичність. Після класичного втручання Андрій мав би відновлюватися від 2-3 тижнів до 2 місяців, а після цього поїхав додому уже на 5 добу», – розповідає Олег Самчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.