“Не сарай відновлювати”: голова Мінкультури сказав, коли заплановані протиаварійні роботи у костелі святого Миколая

Відновлювальні та протиаварійні роботи в костелі святого Миколая розпочнуться вже незабаром. Для цього вже склали графік. Орієнтовно за місяць.

Про це інформує “24 канал”.

Ймовірно, після проходження всіх процедур, відповідні роботи почнуться приблизно за місяць. Про це в ефірі 24 каналу заявив міністр культури України Олександр Ткаченко.

За словами очільника Мінкультури, деякі роботи вже розпочнуться днями. Адже є певна процедура: визначення характеру ушкоджень, висновок Державної служби України з надзвичайних ситуацій та експертиза.

“Це ж, перепрошую, не сарай відновлювати. Потрібно розуміти, насправді (які є — “24 канал”) пошкодження, що саме потрібно зробити після цієї експертизи”, — наголосив Ткаченко.

Він відзначив, що лише після цього потрібно розпочати аварійні роботи. Тому костел святого Миколая — об’єкт культурної та історичної спадщини.

Раніше Ткаченко вже коментував пожежу в костелі. Він заявив, що наразі будівлі нічого не загрожує.
“Наразі, найголовніше зробити так, щоб якомога швидше почалися відновлювальні та протиаварійні робити. Ми вже склали графік. За нашими підрахунками, якщо ми встигнемо всі процедури пройти, десь за місяць ці роботи розпочнуться”, — відзначив міністр культури.

Н

Нагадаємо, що пожежа в костелі святого Миколая спалахнула ввечері 3 вересня. Вогонь поширився на покрівлю 1 і 2 поверхів органного залу.

Вогонь пошкодив внутрішнє оздоблення будівлі та орган. Сам музичний інструмент доведеться будувати заново. Українські підприємці на відновлення костелу пожертвували понад 23 мільйони гривень. Головною версією вважають займання є коротке замикання в середині дерев’яного корпусу органу, якому було понад 40 років.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.