У вересні львів’ян навчатимуть їзді на електросамокатах

Нині пересування містом на електросамокатах є одним із найпопулярніших у Львові.

Попри розмови щодо суперечливості цього транспортного засобу, городянам і приїжджим такий вид транспорту, очевидно, до вподоби. Зрештою у Львові досі не врегулювали це питання належним чином, хоч і зробили перші кроки.

ІА Дивись.info  розповідає про останні новини стосовно користування електросамокатами у Львові та нагадує про правила користування.

Наприклад, у вересні одна із найпопулярніших компаній із прокату електросамокатів у місті запустила безкоштовні практичні експрес-навчання з кермування. Там пояснюють, що метою такої ініціативи є найперше уникнення травматичних ситуацій на дорогах, позаяк Кабмін і досі бариться із розробкою ПДР для цього виду транспорту.

Так, у чотирьох українських містах, з-поміж яких Львів щовихідних, з 12.00 до 17.00 години, інструктори проводять експрес-навчання для користувачів.

Зокрема у Львові діє сім локацій для тренінгів за такими адресами: парки імені Івана Виговського, Івана Франка та 700-річчя Львова, сквери Іоанна Павла II і Святого Юра, площа Міцкевича та Галицька площа.

Навчання є безкоштовними, а інструкторів можна упізнати за яскравим вбранням, кажуть у компанії.

Тим часом у липні міськрада затвердила правила використання на вулицях міста електросамокатів, а також скутерів, сігвеїв, гіробордів, гіроскутерів та моноколіс.

Загалом обмеження стосуються швидкості і віку користувача мінітранспортом.

Відтепер їздити на персональному електричному транспорті дозволено тільки тим, хто досягнув 14 років. Дітям з 7 до 14 років дозволено їздити на тротуарах, пішохідних доріжках та у парках, скверах, лише у супроводі дорослих.

Ухвалою також визначено, що їздити персональним електротранспортом слід першочергово на велодоріжках, при цьому швидкість не повинна перевищувати 20 км/год. Під час руху тротуаром та пішохідною зоною швидкість не може перевищувати 5 км/год.

Водіям електротранспорту заборонено:

 • їздити у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння;
 • рухатися дорогами для автомобілів та трамвайними коліями;
 • рухатися велосипедними та пішохідними доріжками з одностороннім рухом у протилежному напрямку;
 • перевозити пасажирів;
 • під час руху триматися за інший транспортний засіб;
 • під час руху користуватися телефонами.

Окрім цього, заборонено паркувати самокат:

 • на пішохідних переходах;
 • на пандусах для маломобільних груп населення;
 • на зупинках громадського транспорту;
 • на велосипедних та пішохідних доріжках, а також на тротуарі, якщо його ширина менша, ніж 1,5 м;
 • перед входом/виходом до житлових та нежитлових будівель, споруд;
 • перед або поблизу аварійних виходів і зон виїзду пожежної охорони, швидкої допомоги та інших екстрених служб.

Нагадаємо, з лютого минулого року до другого читання готується законопроєкт, який ухвалила Верховна Рада стосовно визначення електросамокатів транспортним засобом.

У Львові водночас хотіли підписати меморандум із власниками прокатів електросамокатів. У липні нинішнього року планували зробити це впродовж місяця. Поки що немає офіційної інформації щодо ситуації із документами.

ІА Дивись.info звернулась до мерії за коментарем: його обіцяли надати після вихідних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.