До 100-річчя Станіслава Лема з’явилася перша україномовна біографія письменника

Перша за роки незалежної України біографія українською мовою народженого у Львові Станіслава Лема.

Вперше біографія письменника Станіслава Лема вийшла друком в україномовному перекладі. Книжка «Лем. Життя не з цієїї землі» написана польським журналістом Войчехом Орлінським, а українською її переклав Андрій Павлишин. Вихід книжки приурочено до 100-літнього ювілею письменника, народженого у Львові. Про це у Facebook повідомив культурний менеджер Lem Station Михайло Лемак.

«Ця книга стане чудовим подарунком для українських поціновувачів творчності Станіслава Лема до сторіччя письменника, яке відзначатимемо вже цієї неділі», – каже він.

Книга вийшла за сприяння Lem Station та House of Europe. Надрукувало її видавництво «Човен».

Михайло Лемик також анонсував відкриття спеціального муралу, який створили до 100-річчя Станіслава Лема на стіні Компресорної станції Lem Station.

Додамо, що у Львові на фасад будинку, де жив письменник, встановлять пам'ятну таблицю. 

Нагадаємо, що Станіслав Лем народився 12 вересня 1921 року у Львові, а помер у 2006 році у Кракові. Програму відзначення 100-ліття з дня народження письменника у Львові прийняли на засіданні сесії міськради 25 березня. Вона розрахована на 2021 рік та визначає стратегію проведення загальноміських заходів із популяризації постаті та творчого спадку письменника.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.