У Львові відбулось урочисте відкриття Пластового року

У Львові, на площі перед пам’ятником Іванові Франкові, відбулось урочисте відкриття Пластового року.

Ця подія відбувається щорічно у вересні. Захід є своєрідним ознаменуванням завершення таборового літа для пластунів та початку нового сезону пластових заходів, повідомляють у ЛМР.

«Пласт має свою особливість: спочатку молоді львів’яни ідуть в Пласт, він їх змінює, а потім вони стають дорослими і змінюють Львів, змінюють Україну. Є одне правило – хто є в Пласті, той завжди дуже крутий і дуже правильний. Тому маємо великий респект до Пласту.

До речі, на Покрови ми у Винниках будемо відкривати нову пластову домівку. І взагалі наша мета – привести до порядку всі приміщення, де займаються пластуни. І тут є одна дуже цікаво опція: в нас на сьогодні є вже відремонтована 21 медіатека в місті Львові, і ви можете використовувати ті приміщення для того, щоб проводити свої збірки, зустрічі. Я думаю, що з вашими виховниками ми можемо це спільно опрацювати. Також ми далі будемо ремонтувати наші комунальні приміщення, щоб ви мали нормальні умови. В мене в сім’ї є 5 хлопців і всі 5 – пластуни. То вони часто збираються своїми гуртами в мене вдома і роблять рейвах, тому я зацікавлений в тому, щоби всі пластуни мали нормальні умови.

Бажаю вам усім доброго здоров’я і наснаги. Пласт – це круто! Слава Пласту! Слава Україні!», – сказав мер Львова Андрій Садовий.

Опісля вітального слова було нагороджено:

  • Старшопластунку Беньо Марту
  • Старшу пластунку вірлицю Слюсаренко Анастасію.
  • Старшу пластунку вірлицю Данилиху Софію.

Їм міський голова Львова вручив подяки від громади міста.

Своєю чергою голова Львівського осередку Пласту Анастасія Слюсаренко вручила Андрієві Садовому подяку за всебічну підтримку пластунів Львова, зокрема за сприяння у проведенні пластових заходів та ремонтів домівок.

Протягом навчального року 2020-21 років Львівський осередок пласту провів 136 заходів різного спрямування, з них 64 – за підтримки Львівської міської ради. У літній сезон 2021 року організовано 54 табори різного спрямування, участь у яких взяли близько двох тисяч пластунів станиці Львів. А вже тепер виховники та виховниці гуртків і роїв готуються до проведення щотижневих сходин, новацтво та юнацтво бере участь у пластових заходах, теренових іграх, вишколах, фестивалях тощо, які відбуваються щовихідних.

Після традиційних пластових урочистостей усі охочі мають змогу відвідати «Пластове містечко», котре функціонуватиме впродовж всього дня у сквері на вул. Винниченка. Впродовж всього дня тут відбуватимуться різні забави, майстер-класи для усіх охочих, також буде представлена пластова кухня та різноманітні солодощі.

Нагадаємо, Львівська міська рада активно фінансово та організаційно підтримує діяльність ЛММГО Станиця Львів — Пласту Національної скаутської організації України. Нещодавно з бюджету міста було виділено 562 тис грн на проведення невідкладних ремонтних робіт на вул. Шептицьких, 16 – на ремонт даху та конструктивних елементів лівого флігеля будинку.

Також з бюджету міста щорічно виділяються кошти на підтримку заходів, закупівлю туристично-спортивного інвентарю, на придбання меблів та на ремонт приміщень.

Зокрема, фінансова підтримка Пласту у 2020-2021 роках проводилась за такими напрямками:

  • У 2020 році сума фінансування заходів Пласту складала 400 тис. грн.
  • На виконання Програми підтримки Пласту у м. Львові придбано туристично-спортивне спорядження на суму 369,5 тис. грн.
  • У 2020 році освоєно 2 млн 300 тис грн на ремонт Пластового вишкільного центру у Винниках.
  • У 2021 році сума фінансування на заходи складає понад 580 тис. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.