Україна не встигає використати всю вакцину AstraZeneca до кінця терміну придатності

У Київській школі економіки (KSE) прогнозують, що при поточних темпах імунізації проти COVID-19 в Україні можуть не встигнути використати всі дози вакцин від AstraZeneca до кінця терміну їх придатності. Про це повідомив керівник Центру економіки охорони здоров’я KSE Юрій Ганіченко, передає УНІАН.

За його словами, зараз існує ризик того, чи встигне Україна використовувати наявні вакцини до кінця терміну їх придатності.

Зокрема, поки залишаються Невведення близько 3 млн доз вакцини AstraZeneca з терміном придатності до кінця жовтня і кінця листопада.

«Якщо поточні темпи вакцинації AstraZeneca – це близько 10 тис. Щеплень на добу – триватимуть, то з кожним днем ​​зростає ризик того, що ця вакцина не буде використана повністю», – зазначив Ганіченко.

Щоб уникнути псування цієї вакцини експерти рекомендують збільшити темпи її використання в 5 разів і робити мінімум по 45 тис. Щеплень на добу вакциною від AstraZeneca, включаючи вихідні дні.

За рекомендаціями KSE, рішення по вакцині AstraZeneca необхідно прийняти вже зараз. Зокрема, експерти називають кілька таких рішень: зовнішнє і внутрішнє.

Зовнішнє полягає в передачі вакцини іншим країнам, які активно використовують цю вакцину або мають низький рівень вакцинації.

Внутрішнє рішення передбачає два шляхи: загальне збільшення обсягів вакцинації за допомогою введення обов’язкової вакцинації окремих груп населення та послаблень для вакцинованих, а також збільшення обсягів вакцинації саме AstraZeneca.

У той же час, глава Центру економіки охорони здоров’я KSE зазначив, що всі ці рішення повинні супроводжуватися ефективним менеджментом і активним бажанням людей вакцинуватися.

Нагадаємо, вакцинація від Covid в Україні почалася 24 лютого. Зараз щеплення роблять

  • вакциною CoviShield (AstraZeneca), виробленої за ліцензією в Індії в Інституті сироватки крові (Serum Institute);
  • CoronaVac, розробленої китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech;
  • вакциною Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech;
  • вакциною AstraZeneca-SKBio, яка проводиться в Південній Кореї,
  • Spikevax американської компанії Moderna.

Загалом від початку вакцинальної кампанії щеплено 6 028 879 людей, з них отримали одну дозу – 6 028 877 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 4 959 086 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 10 987 963 щеплення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.