У Брюховичах запрацює перший в Західній Україні інноваційний селекційно-насіннєвий центр

Сьогодні, 16 вересня, у смт Брюховичі відбулось відкриття інноваційного лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Комплекс функціонуватиме на базі ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр».

Про це повідомляє пресслужба Львівської облдержадміністрації.

Проєкт реалізували у співпраці з Львівською обласною державною адміністрацією і Львівською обласною радою за підтримки Державного агентства лісових ресурсів України та Міндовкілля України.

Вартість проєкту — 89 мільйонів.

«Це наш спільний проєкт, який став можливим завдяки співфінансуванню з обласного бюджету, адже 36,4 млн грн, або 41% вартості проєкту – це  кошти обласного бюджету, з яких 29,0 млн грн – кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища», – сказав голова ЛОДА Максим Козицький.

Довідково

Державне підприємство «Львівський лісовий селекційно – насіннєвий центр» функціонує в структурі Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України та застосовує сучасні технології в лісовому насінництві.

На цьому підприємстві організоване перероблення та зберігання лісового насіння основних лісоутворюючих порід Львівщини, а також реалізовано проєкт побудови інноваційного лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою на основі технологій швецької компанії ВСС АВ, яка є світовим лідером у виробництві сучасного устаткування для лісових насінних центрів і розсадників.

Кошторисна вартість проєкту складає 89,0 млн грн, в тому числі кошти на закупівлю обладнання та устаткування  – 48,5 млн грн. Проєкт реалізовано за фінансової підтримки:

  • державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ – 41,1 млн грн;
    обласного бюджету Львівської області – 36,4 млн грн;
  • Львівської об’єднаної територіальної громади – 11,5 млн грн.

В перспективі з використанням наявних теплиць на підприємствах Львівського ОУЛМГ проєкт дасть змогу додатково отримати 7,5 млн сіянців на рік із закритою кореневою системою та 4 млн шт. із покращеною кореневою системою. Сумарна кількість вирощеного садивного матеріалу становитиме близько 15 млн сіянців із закритою та покращеною кореневою системою.

Послугами Львівського лісового селекційно-насіннєвого центру користуються не тільки підприємства Львівського ОУЛМГ, а також Волинського, Рівненського, Івано-Франківського, Житомирського, Хмельницького обласних управлінь лісового та мисливського господарства, підприємства ОКСЛГП «Галсілліс», лісогосподарські підприємства, які перебувають в підпорядкуванні міністерства оборони України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.