Ціни на хліб в Україні можуть злетіти на чверть

Вартість хліба до кінця 2021-го може вирости від 5 до 25%. Є 2 основні причини – зростання цін на сировину й борошно та подорожчання енергоносіїв. Водночас в Україні в поточному році зібрали рекордний урожай пшениці і ячменю.

Про це пише Obozrevatel.

«Відбудеться підвищення загальної собівартості хлібобулочних виробів. Через що виробники і продавці будуть змушені піднімати ціни кінцевим споживачам», – сказав глава Комітету економістів України Андрій Новак для ГолосUA.

За словами фахівця, ціни на енергоносії посідають значну частину у виробництві борошна і виробництві хлібобулочних виробів. Так, хліб може подорожчати до кінця року на 5-25%.

Варто зазначити, що в Україні в 2021-му зібрали рекордні обсяги пшениці та ячменю, і здавалося б, від цього в країні стане більше борошна, а отже й хліба. Але зниження цін малоймовірне, передусім через такі фактори, як дорога електроенергія та пальне.

Попит на українську пшеницю нині стабільний, але водночас, найімовірніше, в майбутньому зростатиме експорт пшениці. Щодо самої ціни на хліб, то як пояснив генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль, різких стрибків не очікується, тому що з одного боку є достатній обсяг, з іншого – є попит на зовнішніх ринках. Усього за рік продукт подорожчав на 16,5%.

Водночас на відміну від пшениці, урожай соняшника в країні в поточному році виявився не таким хорошим. Частину врожаю в областях України знищили шкідники, а це може привести до дефіциту соняшника. Ціни на олію в Україні можуть залишитися високими до кінця 2021-го.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.