Нова відмітка у посвідченні водія. В МВС попереджають про важливі зміни

Власники посвідчень з відміткою про складання іспиту з водіння на авто з автоматичною коробкою керування не зможуть кермувати автом з механічною коробкою

В Україні запроваджують ряд нововведень у частині видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. Про це інформує пресслужба МВС.

Відповідно до постанови Кабміну від 22 вересня  2021 року № 1007 водійських посвідченнях буде зазначатися відмітка про складання практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач. Це позначатиметься кодом «78» в графі 12 на посвідченні.

Власники посвідчень з такою відміткою зможуть керувати лише авто з автоматичною коробкою. А якщо такої відмітки не буде, то кермувати можна буде автом з будь-якою коробкою передач.

Зміни не торкнуться водіїв, які отримали права раніше.

Крім того, було збільшено термін чинності результату успішно складеного теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС. Раніше він становив три місяці, тепер – два роки. 

Також водіїв звільнили від обов'язкового надання документів, що підтверджують навички керування при відкритті нижчої категорії або категорії з причепом.

Зміниться й форма відображення обмежень у керуванні на посвідченні водія. Тепер їх позначатимуть у вигляді кодів – як у Євросоюзі, а не піктограмами, як було раніше.

Зміни торкнуться й процедури прийняття іспитів. Тепер у разі одночасного відкриття двох категорій іспити (іспит) складаються за вищою з них (крім категорій B1, B, BE):

  • при відкритті категорій С та С1 теоретичний та практичний іспити складаються лише за категорією С;
  • при поверненні посвідчення водія після позбавлення права керування, у разі наявності в ньому декількох відкритих категорій, теоретичний та практичний іспити також складаються за вищою категорією.

Нововведення будуть запроваджені відразу після оприлюднення зазначеної постанови Кабінету міністрів України, крім нововведення, що стосується зазначення відмітки про автоматичну коробку передач у посвідченні водія, яке буде реалізовано впродовж трьох місяців.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.