Стали відомі тарифи на газ для населення на жовтень

Газопостачальні компанії опублікували жовтневі цінники на «блакитне паливо» для побутових споживачів.

Газопостачальні компанії опублікували жовтневі цінники на «блакитне паливо» для побутових споживачів. За даними моніторингу консультаційного центру для населення «ГазПравда», річні базові ціни на газ залишаються стабільними та вигіднішими за місячні тарифні плани п’ятий місяць поспіль. Як і раніше, залежно від компанії, річна, фіксована ціна «блакитного палива» у вересні коливатиметься від 7,80 до 13,50 грн за кубометр.

Найнижчі ціни запропонували Агросинтез Трейдінг (7,80 грн за кубометр), Евода Трейд КП Луцькводоканал (7,88 грн за кубометр), Черкасигаз Збут і Уманьгаз Збут (7,89 грн за кубометр), а також Газопостачальна компанія Нафтогаз України (7,96 грн за кубометр).

Найвищі ж цінники на газ – 13,5 грн за куб – встановили Чернівецька обласна енергопостачальна компанія, Житомирська обласна енергопостачальна компанія та Херсонська обласна енергопостачальна компанія. Загалом більшість компаній встановила ціни до 9 грн за кубометр.

Із травня 2021 року по квітень 2022 року в Україні як базова діє саме річна ціна. Її постачальники можуть змінювати лише в бік зниження. І саме на фіксовані ціни споживачів перевели автоматично. Водночас за бажанням люди можуть обрати й інші тарифні плани: місячні чи сезонні. Зокрема, сезонні тарифні плани передбачають рівномірну оплату, тобто можливість сплачувати за паливо рівними частинами щомісяця. Вартість кубометра газу при цьому обіцяють однакову до кінця опалювального сезону. 

Нагадаємо, що минулого літа в Україні запрацював ринок газу для населення. Так, споживач отримав право вільно змінювати постачальника газу залежно від ціни та сервісу. Детальну інструкцію про те, як змінити постачальника газу читайте у матеріалі.
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.