12-річній дівчинці пересадили серце 58-річного донора з Вінниці (відео)

Донор із Вінниці врятував життя трьом дітям, а також дорослій людині. Це друга пересадка серця від посмертного донора в Україні, її зробили у Києві. Першу виконали минулого тижня у Львові: 13-річному Максові з Волині.

Про це повідомила засновниця ГО «Всеукраїнська платформа донорства iDonor» Ірина Заславець 28 вересня.

Нове серце пересадили 12-річній дівчинці. Орган доставили гелікоптером із Вінниці до Києва.

Щще дві нирки та печінку доправлено автівками у супроводі патрульної поліції до медичних закладів Києва, де вже на них чекали ще троє пацієнтів, серед яких двоє — діти.

«Серце уже б’ється у грудях дівчинки, яка була у критичному стані і дочекалася на донорське серце. Ще два роки тому таке повідомлення неможливо було би написати. Бо не було ні трансплантації, ні аеромедичної евакуації. Таке було лише в фільмах», – розповіла Ірина Заславець.

Як повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, донором став 58-річний чоловік, який трагічно загинув.

Хірург Борис Тодуров перед операцією хвилювався, чи вдасться 12-річній дівчинці — наймолодшій дитині в Україні — трансплантувати серце, яке дуже багато важить, та, на щастя все пройшло успішно: серце загиблого чоловіка забилось у грудях 12-річної пацієнтки.

Монастирський також розповів, що дві нирки пересадили у клініці «Охматдит» двом дівчаткам 12 та 17 років. Печінку отримала 17-ти річна дівчина, яка вже близько місяця знаходилася у критичному стані в реанімації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.