Суд у смартфоні. В Україні презентували мобільний застосунок єСуд

«єСуд» дозволить стежити за рухом документів у судовій справі, отримувати процесуальні документи та судові повідомлення на смартфон.

Сьогодні, 28 вересня, в Україні презентували мобільний застосунок «єСуд». Літера «є» тут означає не «електронний», а «є», тобто існує. За аналогією з іншими сервісами від Мінцифри, зокрема, «єМалятко». Про це повідомляють на порталі Судова влада України.

Під час презентації розробники розповіли, що після проведення закритого тестування мобільний застосунок доступний для вільного завантаження у GooglePlay та AppleStore. «єСуд» дозволить не лише стежити за рухом документів у судовій справі, а й отримувати процесуальні документи та судові повідомлення на смартфон. Окрім цього, він дозволяє:

  • отримувати пуш-повідомлення про надходження до електронного кабінету нових документів та зміну стану справ, у яких користувач є учасником чи учасницею;
  • переглядати справи, провадження, процесуальні документи, що надіслані судом до кабінету;
  • переглядати заяви, клопотання та інші документи, які користувач створив в своєму кабінеті;
  • переглядати довіреності та ордери, що перебувають в кабінеті користувача;
  • анулювати довіреності та ордери, які видав користувач.

 

За словами розробників, бюджет становить приблизно 360 тис. грн. Ці витрати взяло на себе представництво Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні. 

«Ми згенерували ідею з урахуванням побажань користувачів підсистеми «Електронний суд», основну версію якої тестували з 2018 року. Вони висловилися щодо потреби розробки мобільної версії застосунку, щоби доступ до «Електронного суду» був більш зручним через мобільні пристрої та смартфони», – каже заступник Голови Державної судової адміністрації Україн Сергій Чорнуцький.

За його словами, станом на сьогодні завершили оформлення усіх дозвільних документів та підписали відповідний Договір з Проєктом ПРООН. Окрім цього, на думку Чорнуцького, мобільний застосунок стане актуальним для тих громадян, які перебувають в зоні збройного конфлікту на Сході України – на території Донецької та Луганської областей. Він спрощує доступ до правосуддя та в деяких випадках не зобов’язує людей на території не підконтрольній Україні перетинати лінію розмежування.

Пропозиції та побажання щодо поліпшення інтерфейсу, розширення функціоналу або інформацію про виявлені технічні проблеми можна надсилати на електрону адресу: inbox@ccs.court.gov.ua або звертатися за телефоном технічної підтримки: (044) 492-70-10.

Нагадаємо, що минулого року у Львові презентували інноваціну послугу єМалятко, до якої долучилися три пологові будинки міста. Це перший комплексний сервіс в Україні, який об’єднує 10 послуг, пов’язанихі з народженням дитини. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.