Україна має повністю перейти на електронні лікарняні з 1 жовтня

Кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника.

Із 1 жовтня оформлення усіх лікарняних буде відбуватись в електронному форматі. За словами голови Комітету Верховної Ради з питань здоров‘я нації Михайла Радуцького, впровадження е-лікарняних дозволить більш ефективно боротися з корупцією, оскільки система дозволяє перевірити, скільки та кому той чи інший лікар листів непрацездатності.

Кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника. 

«Співробітники Фонду фізично здатні перевірити не більше 10% лікарняних. Тому «індустрія» продажу фіктивних листків в Україні традиційно доволі масштабна», – каже він.

Радуцький додає, що система е-лікарняних запрацювала з червня. Попередньо вже з 1 вересня усі медичні заклади мали перейти на оформлення е-лікарняних, але станом на початок осені з 3 тисяч закладів у електронній системі змогли працювати лише 2,2 тисячі.

Водночас вже 27 вересня 137 тисяч медичних працівників пройшли онлайн навчання, 2,9 тис медзакладів оформлюють е-лікарняні, з початку роботи системи створили майже 1 млн медичних висновків про непрацездатність. Лише 100 лікарень, продовжує голова Комітету ВР, поки що не змогли налаштуватись на роботу в нових умовах. До 1 жовтня ці заклади мають «підлкючити» до електронної системи.

Нагадаємо, запровадити електронні лікарняні в Україні мали ще у 2019 році, але запровадили лише електронні рецепти за програмою «Доступні ліки». У Львові також медзаклади також перейшли на електронні картки пацієнтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.