Google назвала найпопулярніші серед українців природні парки та заповідники

Компанія Google склала десятку природних парків і заповідних зон на основі кількості пошукових запитів українців за дев’ять місяців 2021 року.

Рейтинг сформовано на запит Державного агентства розвитку туризму й оприлюднено на сторінці відомства.

«Перша п’ятірка запитів серед природних парків та заповідних зон: Бакота, Асканія-Нова, Тустань, Синевир, Блакитні озера (Чернігівщина)», – йдеться у повідомленні.

Далі у рейтингу розташувалися Рожеві озера, Лемурійське озеро (Херсонщина), Кінбурнська коса (Миколаївщина), Джарилгач (Херсонщина), Санжейка (Одещина) та Шацькі озера (Волинь) – з 6-го до 10-го місця відповідно.

Отже, трійку лідерів сформували заповідники. Бакота – унікальний природний заповідник у національному парку «Подільські Товтри», недалеко від м. Кам’янець-Подільський, на місці затопленого села. Локація відома своїм Михайлівським печерним монастирем і краєвидами.

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» ім. Ф. Е. Фальц-Фейна на Херсонщині заснований 1898 року. Нині він внесений ЮНЕСКО до списку еталонних територій планети. Це одне із семи природних чудес України, що має велику наукову та культурно-пізнавальну цінність. Цілинний степ «Асканії-Нови» – єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу, якої ніколи не торкався плуг.

До складу заповідника входять акліматизаційний зоологічний парк, колекція тварин якого – національне надбання України, та дендрологічний парк загальнодержавного значення. Туристи тут можуть відвідати сафарі – виїзд у степ для знайомства з численними місцевими мешканцями – зебрами, буйволами, антилопами, нільгау, муфлонами, африканськими ватусі, бізонами, кіньми Пржевальського.

Однак наразі проведення організованих екскурсій «Ретрофотосафарі» у супроводі екскурсовода заборонено через погіршенням епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.