На Львівщині люди скаржаться на річку аномального кольору (ВІДЕО)

В селі Підгайчики Золочівського району, що на Львівщині місцеві жител періодично спостерігають аномальне явище у своїх водоймах – вода набуває криваво-червого забарвлення. Про це повідомляє  “ЕКО.ЮА” та публікує відповідне відео.

“В селі Підгайчики Золочівського району з’явилася кривава річка!” – йдеться у сьогоднішньму дописі.

За матеріалом Leopolis.news, винуватцем такої аномалії вважають птахоферму ТОВ «Агроль», яка функціонує в будівлі поруч.

Юридично в селі Підгайчики працює, два місяці тому створене, ТОВ «ТД Агроль», засновником якого є ТОВ «Агроль» з юридичною адресою в Яворівському районі с.Жорниська. Причиною відкриття нового ТОВ очевидно стали місцеві мешканці, які не дають птахофермі спокійно зливати відходи своєї діяльності в рівчак, а тваринні залишки вивозити на поля. Вплинути на нахабне забруднення населеного пункту не може жодна служба, чиясь невидима сила оберігає потужний бізнес від перевірок.

Власником пташиного виробництва є відомий на Львівщині підприємець-інвестор Федір Іванович Шопський. У його одноосібній власності 90 об’єктів нерухомості, серед яких 88 земельних ділянок, він засновник кількох фірм з виробництва м’яса і виготовлення комбікормів, засновник Громадської організації «Фундація Шопських». Його колишня дружина навіть недовго (2018-2019 роках) очолювала департамент агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації. Крім того, ТОВ «Агроль» має у власності 13 об’єктів нерухомості у Львові, Яворівському і Миколаївському районах, 11 земельних ділянок у Яворівському, Миколаївському і Золочівському районах і 11 одиниць автотранспорту. Такі статки даються підприємству нелегко, ТОВ «Агроль» регулярно і наполегливо звертається до суду через відмову Державної податкової служби у реєстрації податкових накладних. Причини відмови податкової у реєстрації накладних завжди різні, але підприємство Федора Шопського завжди «зверху».

 Лише цьогоріч через скарги фізичних осіб екоінспекція двічі проводила перевірку ТОВ «Агроль». В березні цього року екоінспектори виявили, що підприємство здійснює викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади стаціонарними джерелами, котельні ТзОВ «Агроль» в с. Підгайчики мають нещільності газоходу димової труби котла типу «Viessmann» і головне, на підприємстві взагалі не ведеться облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються. За такі порушення підприємству видано припис і накладено штраф у розмірі 85 грн. і 136 грн., які директор сплатив добровільно. Наступна позапланова перевірка, яка відбулася в червні цього року, також за скаргою фізичної особи, лише констатувала, що припис не виконано, хоча термін для усунення порушень минув 09.05.2021 року.

Лояльне ставлення екоінспекторів до виробництва без дозволів призвело до того, що місцеві мешканці звернулися до громадської організації «ЕКО.ЮА». Вже на наступний день представники Громадської організації здійснили фото і відео фіксацію кривавих рік біля птахоферми і відібрали проби води для незалежного лабораторного аналізу, про результати якого поінформуємо за кілька днів. Місцеві мешканці кажуть, що побачити викиди вкрай важко, оскільки на підприємстві ретельно слідкують щоб не було людей неподалік водойми і припускають, що нечистоти спускають не стаціонарною трубою, а гнучким шлангом, який легко прибрати при загрозі викриття.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.