В Україні розпочинається осінній призов

Перші відправлення до війська планують розпочати 5 жовтня.

Сьогодні, 1 жовтня, в Україні розпочинається осінній призов громадян до лав Збройних Сил України та інших військових формувань. Відповідно до Указу №71 президента черговий призов на строкову військову службу відбуватиметься у жовтні-грудні. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Перші відправлення до війська планують розпочати 5 жовтня, завершиться призов 21 грудня. Кабмін встановив чисельність майбутніх строковиків у кількості 13 575 людей, із них: до лав Збройних Сил – 6 500, Національної гвардії – 4 775, Державної прикордонної служби – 1 700 осіб, Державної спеціальної служби транспорту – 600.

На строкову військову службу у жовтні-грудні 2021 року призивають чоловіків, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Призов забезпечує співвідношення частки військовослужбовців-строковиків до частки військовослужбовців за контрактом 15:85%. У такий спосіб частка строковиків у загальній чисельності війська з кожним роком продовжуватиме зменшуватись.

Відповідно до вимог законодавства України, не підлягатимуть призову та матимуть відстрочку для здобуття освіти на весь період навчання громадяни призовного віку, які навчаються у закладах:

  • загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання;
  • фахової передвищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;
  • фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття наступного ступеня освіти;
  • середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;
  • в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

 

Крім того, відстрочку від призову на строкову військову службу надають громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я.

Додамо, що для призову до Збройних Сил України виділили 34,1 млн грн, Національної гвардії – 25,0 млн грн, Державної прикордонної служби – 8,9 млн грн, Державної спеціальної служби транспорту – 3,1 млн грн. Призовні комісії розпочнуть роботу сьогодні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.