За яких умов поки що в Україні видаватимуть і паперові лікарняні. Пояснення

Це стосується продовження і закриття листків непрацездатності, які були оформлені до 1 жовтня.

Попри те, що з 1 жовтня в Україні лікарняні почали оформлювати в електронному форматі, ще залишилися чотири випадки, за яких довідки видаватимуть у паперовому вигляді. Про це повдіомляє Громадське з посиланням на міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка.

Зокрема, це стосується продовження і закриття листків непрацездатності, які були оформлені до 1 жовтня. Також паперові довідки дозволяють отримати тим, у кого сплив термін можливості внести зміни до медичного висновку.

Читайте також: У Львові діткам проведуть операції на вусі за участі бельгійських лікарів

«У таких випадках це буде розглядатися на базі лікарського закладу консультативною комісією, підписуватися безпосередньо керівником закладу», — пояснив очільник відомства.

Третій випадок — якщо виникне технічна проблема і впродовж семи днів не буде змоги передати дані з електронної системи охорони здоров’я до Пенсійного фонду.

Паперові бланки видаватимуть і тим, хто оформлює довідку на отримання лікарняного за формою № 147/о при народженні дитини.

Нагадаємо, що з 1 жовтня в Україні майже всі лікарняні почали оформлювати в електронному форматі. Лікар муситиме внести дані до електронної системи охорони здоров’я. Цю систему обіцяли повноцінно запустити ще з 1 вересня. Але через те, що не всі лікарні встигали, дату перенесли на 1 жовтня. Загалом система е-лікарняних запрацювала у тестовому режимі з 1 червня 2021 року. Але на початок осені з 3 тисяч закладів у електронній системі змогли працювати лише 2,2 тисячі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.