На Львівщині запровадили електронні лікарняні: що зміниться

З 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я Львівської області перейшли на використання електронних листків непрацездатності.

Як розповіла під час брифінгу експертка з експертизи непрацездатності департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Юрків, перехід на такий формат стосується і хворих на психічні розлади, ВІЛ-СНІД, у випадках вагітності та пологів.

Водночас, вона уточнила, що в окремих випадках можлива видача лікарняного у паперовому вигляді.

«МОЗ, враховуючи деякі технічні збої в програмі, дозволило до 1 лютого, при виникненні певних технічних проблем, які не дозволяють впродовж 5-и днів внести листок непрацездатності в електронний реєстр, видачу паперового листка», – розповіла Ірина Юрків.

За її словами, електронне лікарняне також передбачає можливість внесення правок.

«Будь-які уточнення чи виправлення можливо внести  до е-лікарняного протягом 7 днів з моменту його видачі. Під час відкриття листка непрацездатності в електронному реєстрі пацієнту приходить смс-повідомлення. Для громадян, які не мають мобільного телефону, сімейний лікар роздруковує лікарняний. Щодо закриття лікарняного, то для пацієнта визначається дата контрольної явки на огляд. Якщо пацієнт не з’являється і інформує, що він готовий приступати до роботи, листок непрацездатності лікар закриває у електронному реєстрі. Про відкриття/закриття лікарняного роботодавця інформує Пенсійний фонд», – розповіла Юрків.

Як додав заступник голови Львівської облдержадміністрації Олександр Кулепін, впровадження е-лікарняного – це прояв того, як цифровізація дозволяє економити час пацієнтів і лікарів, яким тепер буде легше вносити уточнення чи правки у листок непрацездатності.

«Мають «бігати» дані, а не люди. Впровадження електронного лікарняного показує, як ми можемо економити час один одного і лікарів, які можуть внести правки, якщо була допущена помилка і пацієнтів, яким не треба витрачати час, на те щоб вдруге прийти до лікаря і закрити свій лікарняний. Інструменти цифровізації загалом допомагають нам покращувати публічне врядування. На прикладі е-лікарняних ми підрахували, що близько 50 млн грн на рік складе економія коштів платників податків лише на території Львівської області від впровадження цього інструменту. Це пов’язано з тим, що існує таке явище як видача фіктивних лікарняних, за якими люди теж отримують кошти. Близько 1 млрд грн витрачається в області у рік на виплату лікарняних, і частина виплачується на підставі підроблених листків непрацездатності. Тож електронний зручний формат дозволить з легкістю моніторити, скільки листків непрацездатності і кому видав конкретний лікар, та не дасть змоги іншим особам підробляти лікарняні, використовуючи підроблені печатки, оскільки лікар підписує лікарняний своїм кваліфікованим електронним підписом», – розповів Олександр Кулепін.

Він також додав, що на Львівщині вже активно використовується формат е-лікарняних, адже область входить у 5-ку лідерів серед областей України за кількістю виданих електронних листків непрацездатності. На сьогодні створено вже 79 909 медичних висновків, які виписали 3644 лікарі Львівщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.