Штраф за незаконний вилов риби збільшився в десятки разів

Кабінет міністрів підтримав постанову, ініційовану Державним агентством меліорації та рибного господарства щодо збільшення розмірів такс за незаконний вилов риби.

Про це 6 жовтня повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

«Масове браконьєрство водних біоресурсів несе величезну загрозу національній екологічній безпеці України, а стримувальні важелі до сьогодні не діяли, як треба. Браконьєру простіше сплатити штраф, тому що він становив 0,000001% від їхнього заробітку. У деякі роки браконьєри могли в рік добути стільки ж риби, скільки всі риболовецькі промислові підприємства України разом. Виснаження рибних запасів несе значно більшу загрозу, ніж видається. Масовий незаконний вилов, неконтрольоване забруднення водойм веде до радикального зменшення здатності риб до відтворення, що в деяких випадках означає їх повне знищення. Тому державна політика щодо порушників, які вдаються до незаконного рибальства, буде жорсткішою», – заявив очільник відомства Роман Лещенко.

Необхідність ухвалення вказаної постанови зумовлена тим, що востаннє такси за незаконний вилов риби переглядалися майже 10 років тому, а тому сьогодні жодним чином не відповідають економічній ситуації в країні та не спонукають порушників до припинення незаконної діяльності.

Тому відтепер за незаконний вилов раків треба буде заплатити в 130 разів більше, карася сріблястого – в 93 рази, окуня – у 186 разів. Розмір такс переглянуто за незаконний вилов цілої низки видів риб та інших водних біоресурсів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.