У «Дії» з’являться ще два Covid-документи

У застосунку з’являться сертифікат про ПЛР-тестування та результат про те, що громадянин перехворів та одужав від Covid-19.

У Міністерстві цифрової трансформації анонсували появу у додатку «Дія» двох видів електронних Covid-документів. Йдеться про сертифікат про ПЛР-тестування та сертифікат про те, що особа перехворіла і одужала від коронавірусу. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на першого заступника міністра цифрової трансформації України Олексій Вискуб.

«Наразі спільно з МОЗ ми вже поступово тестуємо цифрові COVID-сертифікати для ПЛР-тестування, тобто такий сертифікат також з'явиться у «Дії». І також фактично розпочинаємо тестування COVID-сертифікатів для тих, хто перехворів і одужав від коронавірусу, і такі сертифікати також з'являться у «Дії», – повідомляє він.

Зі слів Олексія Вискуба, неправдива інформація про вакцинацію до електронних баз даних є неможливою. Правила формування цифрових сертифікатів – складні та ретельні, і вносити дані може лише лікар, який вакцинував.

«Кожен запис до електронної системи охорони здоров'я – він підписується особистим електронним підписом лікаря. Тобто, можливість внести пачками (дані про вакцинацію від коронавірусу низки осіб — ред.) або внести не лікарем – взагалі не існує», – додає він.

Наразі чимало країн ЄС використовують такі Covid-сертифікати, окрім перетину кордону, при відвідуванні музеїв, подекуди навіть кафе і ресторанів всередині країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.