У Львові капела “Дударик” розпочала святкування свого 50-річчя

На сцені театру ім. Марії Заньковецької у Львові відбувся концерт «Oktoberfest по-львівськи» від вокальної формації «Дударик FOREVER» для публіки старшої за 21 рік.

Як інформує «Варта1», з посиланням на «Укрінформ», це перший концерт в музичному марафоні святкування 50-річчя національної капели.

Надалі святкування продовжаться 15 жовтня на сцені Львівської національної філармонії: у розважально-музичній програмі «Два по 50? — Будь ласка!» виступатиме вокальна формація «Дударик-FOREVER» у супроводі естрадного оркестру. Гостями свята буде фольклорний ансамбль «Веселка» (м. Білгород-Дністровський). Така колаборація виникла, оскільки львівській капелі вже 50 років, а гості святкуватимуть цей ювілей незабаром, тому і назва, і репертуар відповідні. Тут звучатимуть твори, які припали до душі хористам у часі мандрів і турне, веселі, любовні, жартівливі, і твори зі шляхетним підтекстом.

16 жовтня, об 11:00 год, у Храмі Святого Лазаря відбудеться Поминальна Служба Божа. Служба відправлятиметься в пам’ять за «Дудариками-Навіки», серед яких фундатор і засновник колективу Микола Кацал, всесвітньовідомий оперний співак, герой АТО Василь Сліпак, Герой України, військовий капелан, волонтер і знаний громадський діяч отець Андрій Дуда та інші співаки капели. По завершенню буде влаштована фотовиставка світлин «Дударик-Навіки».

Наступного дня, 17 жовтня, у Львівській національній опері капела представить святкову програму «Дударик 50». Ексклюзивними гостями буде «Хорея Козацька». У другому відділені концерту звучатимуть найвидатніші твори з камерного, симфонічного та ораторійного репертуару капели англійської, німецької, австрійської та української композиторської школи.

Завершальний святковий концерт «Дударик 50» відбудеться 24 жовтня у колонному залі ім. М. В. Лисенка Київської національної філармонії. Як зазначив Дмитро Кацал, це буде відтворення репертуару львівського концерту від 17 жовтня, але вже для київської публіки.

Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» була заснована 17 жовтня 1971 року при Українському музично-хоровому Товаристві. Засновник і головний диригент капели заслужений діяч мистецтв України Микола Кацал. В 1989 році капелу нагороджено Премією ім. Тараса Шевченка — найвищою урядовою нагородою в галузі культури. 17 вересня 2020 року капела отримала статус національної.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.