У Львові вперше в Україні видалили рубець гортані в дитини без жодних розрізів

У 12-річної дівчинки стеноз гортані був аж 70%.

ЛОРи львівського ОХМАТДИТу спільно з польськими колегами провели ендоскопічну операцію з видалення рубця гортані у 12-річної дівчинки. Таке втручання за унікальною методикою в Україні провели вперше. Дитина, яка постійно задихалася, вже через 2 години після операції танцювала. Про це повідомляють у пресслужбі лікарні.

У юної пацієнтки стеноз гортані був вже на 70%. Дівчинка просто задихалася, і не маючи змои робити елементарні речі. Раніше вона перенесла вже 4 операції для видалення рубців і папілом, однак вони допомагали ненадовго. Зі слів лікарів, чергова операція полегшила б життя дитині максимум на тиждень. Тому вирішили застосувати сучасний ефективний метод.

«В операційній дівчинці усунули великий рубець гортані ендоскопічним способом (традиційно без розрізів) за унікальною методикою і встановили тимчасову розпірку, щоб гортань більше не звужувалася. Батьки дівчинки дуже хвилювалися, бо дитина дуже важко переносила наркоз, але для неї наш анестезіолог Ростислав Міщук підібрав найсучасніші і найбезпечніші препарати і через 2 години після операції наша маленька пацієнтка уже танцювала», – повідомляють у лікарні.

Відтепер 12-річна пацієнтка може забути про проблеми з диханням і часті операції, додають медики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.