У школах Львова встановили парти, за якими учні під час уроків будуть стояти

У Львові 5 жовтня презентували проєкт «Дамо дітям рухатись», що є соціальною ініціативою однієї з ІТ-компаній Львова, яка покликана боротися з дитячою гіподинамією. Вчителі та ініціатори проєкту в жодному випадку не змушують дітей весь час стояти, а лише рекомендують регулярно змінювати свою позу і створюють для цього відповідні умови в навчальних класах, — повідомили «Варта1» у ЛМР.

Організатори заходу зазначають: згідно з медичними дослідженнями, понад 80 % часу поза сном діти проводять в сидячому положенні. Це негативно впливає на їхнє здоров’я та може призвести до непоправних наслідків у майбутньому. Ще у 2018 році ініціативна група почала вивчати іноземний досвід щодо боротьби з малорухливістю у школах. Виявилося, що в багатьох закордонних школах у класах, де є звичайні парти, використовуються також так звані парти-конторки; іншими словами, столи за якими можна працювати стоячи. Результати такої методики лише позитивні. Крім поліпшення постави та зору, учні стають більш сконцентрованими, у них покращується пам’ять і навіть поведінка.

Вже сьогодні першокласники у трьох навчальних закладах, а саме школі № 31, ліцеї ім. В. Стуса та ліцеї № 52 ім. М. Лобачевського, кожних 15 хв. змінюють своє положення із сидячого на стояче та навпаки. Така зміна поз займає менш як одну хвилину і зовсім не перешкоджає навчальному процесу.

Пілотний проєкт відбувається під наглядом медиків із медичних центрів «Інново» та «Гайдук Педіатрія». Першачки з пілотних класів проходять медичне обстеження у вересні-жовтні, й аналогічний огляд відбудеться в кінці навчального року. Крім цього, впродовж навчання проводитимуться регулярні тестування уваги та пам’яті учнів, а також умов їхньої життєдіяльності. Парти-конторки залишаться з дітьми до 11-го класу, тож за потреби дослідження будуть продовжуватися й надалі.

У разі підтвердження позитивних результатів, за допомогою UNICEF таку методику  можна буде масштабувати на всі школи країни. Проте вже сьогодні вчителі та батьки учнів будь-якого віку можуть подати заявку про бажання долучити свою школу до руху за здорове навчання та в майбутньому отримати фінансування на переобладнання свого класу.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.