Для парку Кольонія затвердили ділянку на пів га меншу, ніж передбачалося

Сьогодні, 7 жовтня, на засіданні сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про затвердження ЛКП «Зелений Львів» проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки для збереження та використання парку «Кольонія».

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише  Dailylviv.com.

Відтак, ухвала передбачає затвердження для ЛКП «Зелений Львів» проєкту землеустрою та надання в постійне користування земельної ділянки площею 1,9247 га для збереження та використання парку «Кольонія». У департаменті містобудування зазначають, що це забезпечить ефективне використання земель загального користування міста, збереження зелених насаджень, організації відпочинку населення тощо.

Згідно з проєктом ухвали, який був оприлюднений ще 31 травня 2018 року, під парк планували земельну ділянку орієнтовною площею 2,5 га, обмежену вул. А. П’ясецького, вул. Сполучною, вул. Генерала В. Курмановича.

Що стосується назви, то у пояснювальній записці до проєкту написано, що вона склалась історично.

Слово «кольонія» (в перекладі з польської – колонія) багатозначне. Одне із значень цього слова тлумачиться як поселення, засноване народами в чужих землях за етнічним, професійним, тощо спрямуваннями.

Територія, в яку, на сьогодні входить парк, до 1930 року перебувала за межами міста Львова (історичне село Cигнівка). Історичні довідки доводять, що Сигнівка є найбільшою в околицях Львова німецькою колонією, закладеною у 1880 році початково для 24 сімей з Німеччини, яка потім значно збільшилася і досягла 2000 тис. У 1930-х роках населення околиць вул. Городоцької значно зросло у зв’язку із закладенням робітничих поселень Сигнівки. На захід та північ від поселення Сигнівки були незагосподаровані луки і сіножаті, які використовувалися для відпочинку міщан (в основному працівників залізниці та промислових закладів Сигнівки. У міжвоєнний період там проводилися популярні спортивні змагання, змагання пожежників, вишкіл молодих дружин тощо, у радянський час – це місце пікніків та родинних прогулянок.

За іншою версією на території цих історичних сіл знаходився потужний залізничний вузол. Для якісного забезпечення функціонування залізниці земельні ділянки зазначеної території резервувалися для проживання працівників, які обслуговували залізницю. Відповідно, утворилося поселення, яке в народі отримало назву – «Залізнична кольонія» (на місцевому діалекті). За плином часу з назви поселення випало слово «залізнична», а озеленену територію в межах цього поселення стали називати парком «Кольонія».

Де у Львові обіцяють створити 15 нових скверів

Личаківському парку додали 25 млн грн, а Замарстинівському, Скнилівському і парку Виговського – у рази менше

У Львові створять парк пам’яті загиблих Героїв

Новий парк у Львові між вулицями Миколайчука і двох гетьманів: 2,6 га

Снопківський парк збільшили на 11 га – рішення Львівської облради

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.