Олігарх Жеваго придбав спиртзавод на Львівщині

Бізнесмен став власником Воютицького спиртзаводу, викупленого на торгах Фонду держмайна України.

Колишній народний депутат, олігарх Костянтин Жеваго купив Воютицький спиртзавод, що раніше належав держконцерну «Укрспирт». У грудні 2020 року підприємство продали з аукціону Фонду держмайна. Бізнесмен формує новий напрямок з виробництва спирту – окрім Воютицького МДП, він придбав ще чотири спиртзаводи держконцерну. Про це пише Економічна правда.

Зокрема, до складу групи бізнесмена Костянтина Жеваго, поки входять 5 викуплених підприємств «Укрспирту» – Воютицький МДП (Львівщина), Вишняківський МДП (Полтавщина), Іванківський МДП (Черкащина), Тхорівскій МДП (Київщина) та Довжоцький МДП (Хмельниччина).

Підприємства були приватизовані упродовж грудня 2020 року – травня 2021 року однією і тією ж київською структурою – ТОВ»СКН «Сучасна комерційна нерухомість», кінцевим бенефіціаром якої є киянин Дмитро Березовенко, про що вказано у документах, переданих Антимонопольному комітету за дозволом на купівлю спиртзаводів.

Як повідомляє видання, сумарні витрати компанії на приватизацію 5 спиртзаводів становлять 300 млн грн. Кінцевим власником інвестицій є олігарх Костянтин Жеваго.

Приватизація заводів ДП «Укрспирт», яка розпочалася восени минулого року, триває дотепер. Зокрема, на Львівщині на торгах продали Воютицький, Рава-Руський, Сокальський і Бродівський спиртзаводи.

Нагадаємо, що у грудні минулого року Фонд державного майна продав Бродівський спиртовий завод, що у Сокальському районі за 55 млн грн. Компанія «Клімат плюс», яка і стала новим власником спиртзаводу, отримала: бардосховище, спиртобазу, солодовню, ферму і зерносховище.

Читайте також: На Львівщині з аукціону продали спиртзавод за 48 млн грн 

Костянтин Жеваго – український бізнесмен, екснардеп восьми скликань, виконавчий директор гірничорудної компанії Ferrexpo. Він є засновником банку «Фінанси та Кредит». У рейтингу найбагатших людей від «Forbes Україна» за 2021 рік олігарх перебуває на третій сходинці зі статком 2,4 млрд доларів.

Жеваго є фігурантом справи у причетності до розкрадання коштів банку "Фінанси та Кредит" на суму 2,5 млрд грн. 15 липня 2021-го Інтерпол оголосив бізнесмена у міжнародний розшук у справі щодо розтрати цих коштів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.