Теплопостачання подорожчає, але тарифи для населення у Львові не збільшаться: хто компенсує видатки (таблиця)

Цьогоріч Львів витратить 200 млн грн на дофінансування комунальних теплопостачальних підприємств, зокрема, на зарплату для їхніх працівників.

Як акцентував Андрій Садовий під час «години запитань до міського голови», тарифи на тепло для населення цьогоріч не зростатимуть, натомість на міста покладені додаткові видатки. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.comЗа словами мера, попередньо навіть збільшення ПДФО для міст на 4% з 2022 року не покриє усіх видатків – може йтися про суму збитків до 500 млн грн. 

«Було два варіанти. Перший – міста піднімають ціну на тепло вдвічі, і ми б сьогодні мали зовсім інші пікети по всіх містах України. Це було б використано ворогом-агресором. Тому – другий варіант: усі домовились, що ціни для населення не підніматимуть. Але це вимагає додаткових видатків з місцевого бюджету. Уряд погодився збільшити ПДФО для міст на 4% з 2022 року. Зараз ми цю цифру прораховуємо, але вона не покриє видатків – мінус може бути до 500 млн грн. Уряд готовий переформатувати питання ДФРР, щоб ці кошти виділялись у синергії містом і областю. Тому нам важливо профінансувати розробку проєктів, аби наступного року ми отримали від держави 300-500 млн грн на підтримку проєктів з ДФРР. Цього року ми витратимо 200 млн грн на дофінансування наших теплопостачальних підприємств. Ситуація надскладна. У тарифі врахована зарплата 5 тис грн, а ми нашим працівникам теплопостачальних підприємств платимо більше. Загалом те, що робиться з ціною на газ, – це безлад, якого не було за останні десятиліття», – зазначив міський голова Львова.

Садовий також додав, що місто має намір переглянути політику підтримки ОСББ в частині «теплих» кредитів. «Важливо робити це цілими дворами. Такі проєкти потрібно підтримувати у першу чергу. Тут є розуміння уряду також», – зазначив Андрій Садовий.

Тарифи на теплову енергію для населення ЛМКП “Львівтеплоенерго”

Двоставковий  тариф на послуги з централізованого опалення
Умовно-змінна частина тарифу  для абонентів житлових будинків з будинковими приладами обліку теплової енергії  1 468,11 грн./Гкал  з ПДВ
Умовно-змінна частина тарифу для абонентів житлових будинків без будинкових приладів обліку теплової енергії  32,15 грн/м2 в місяць з ПДВ
Умовно-постійна частина тарифу   23 913,23 грн./Гкал/год в місяць  з ПДВ
Одноставковий  тариф  на послуги з централізованого гарячого водопостачання
З рушникосушильниками  95,26 грн./м3 з ПДВ
Без рушникосушильників  87,86 грн./м3 з ПДВ

Для управителів багатоквартирних будинків 

Двоставковий тариф на теплову енергію для опалення
Умовно-змінна частина двоставкового тарифу  на теплову енергію 1 220,23 грн./Гкал  без ПДВ
Умовно-постійна частина двоставкового тарифу  на теплову енергію 18 911,30 грн./Гкал/год в місяць  без ПДВ
Одноставковий тариф на теплову енергію, яка використовується для підігріву води, для будинків обладнаних ІТП 1 338,58 грн./Гкал. без ПДВ
Тарифи на послугу з централізованого  постачання гарячої води
З рушникосушильниками  78,64 грн./м3 без ПДВ
Без рушникосушильників  72,68 грн./м3 без ПДВ

Тарифи для потреб населення, з якими укладено нові договори «про надання комунальних послуг» відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги»

Двоставковий тариф на теплову енергію для опалення
Умовно-змінна частина двоставкового тарифу  на теплову енергію 1 136,20 грн./Гкал  без ПДВ
Умовно-постійна частина двоставкового тарифу  на теплову енергію 87 499,01 грн./Гкал/год в місяць  без ПДВ
Одноставковий тариф на теплову енергію, яка використовується для підігріву води. 1 659,95 грн./Гкал. без ПДВ
Тарифи на послугу з теплопостачання
Умовно-змінна частина двоставкового тарифу  на теплову енергію 1 363,44 грн./Гкал  з ПДВ
Умовно-постійна частина двоставкового тарифу  на теплову енергію 104 998,81 грн./Гкал/год в місяць  з ПДВ
Тарифи на послугу з постачання гарячої води
Тарифи на послугу з   постачання гарячої води, які отримують її без використання ІТП 101,86 грн./м3 з ПДВ
Тарифи для потреб населення, з якими не укладено договори “про надання комунальних послуг” відповідно до Закону України “Про житлово-комунальні послуги” від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII, діють тарифи на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води

ЛМКП «Львівтеплоенерго»  застосовує  затверджені  в установленому порядку   тарифи  на теплову енергію  і послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, які розраховані  на  рік. Окремого тарифу на літній і зимовий періоди не має.

Двоставковий тариф має ту ж структуру тарифу, ті ж витрати і такий же прибуток  що і одноставковий тариф.  Різниця лише в тому, що плата  поділяються на дві частини: умовно-змінну  та умовно-постійну.

До умовно-зміннної  частини  витрат належать енергоносії.

Умовно-змінна складова тарифу визначається у грн./Гкал., при наявності приладів обліку і  в грн../м2 для населення за відсутності приладів обліку. Нарахування  умовно-змінної частини  тарифу проводиться  помісячно  в опалювальний період.

До умовно-постійної частини витрат належать такі складові: вода, зарплата, податки, матеріали, ремонт та інше експлуатаційні витрати. Умовно-постійна складова тарифу  визначається  у грн./Гкал.год.  і нарахування проводиться  помісячно протягом року.

 Витрати на утримання внутрішньо-будинкових  мереж (обладнання) в тариф на теплову енергію  послуги з постачання теплової енергії  та постачання гарячої води не включаються.

Платіжка за комунальні послуги виросла на 46%

8 бюджетних установ Львова вже отримують тепло за листами-зверненнями

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.