Переведення годинників на зимовий час 2021: умови та дата

В Україні переводять годинники на літній і зимовий час вже 40 років поспіль. Зимовий і літній час було запроваджено в 1981 року. Ця процедура проводиться для того, щоб заощадити електроенергію, приблизно на 1–3 %. Тому восени стрілки годинника переводять на зимовий час — на годину назад, а весною — на літній, на годину вперед. Коли це потрібно буде зробити цього року, пише “ТСН”. 

В Україні вже неодноразово намагалися скасувати переведення годинників на літній і зимовий час. Остання спроба була весною цього року, проте не вдалою.

Тож, 2021 року українці знову переведуть стрілки годинника на годину назад, зазвичай це відбувається в останню неділю жовтня. Цього року цей день припадає на 4 ранку 31 жовтня.

Це дозволить у вихідний, неділю, спати на годину довше і подовжить добу на одну годину.

Додамо, що у сучасному світі — 239 країн. З них літній час використовують 78, тобто — 32,6 % від загальної кількості.

Так, Латинська Америка спробувала запровадити перехід на зимовий і літній час, але в підсумку, визнала абсолютно марним, оскільки більша частина цієї зони розташована в екваторіальному поясі й не має великих сезонних відмінностей в тривалості дня.

У Північній Кореї переведення годинника сталося під час святкувань 70-річчя незалежності країни. Стрілки були переведені на 30 хвилин назад – країна таким чином повернулася в часовий пояс, в якому вона була до японської окупації. Державне агентство новин КНДР заявило, що це було зроблено для того, щоб “викорінити спадщину японського колоніального періоду”.

У вересні 1999 року Ізраїль перейшов на зимовий час. А в Палестині він не змінився. Група терористів підготувала бомби з годинниковими механізмами і передала спільникам — ізраїльським арабам. Однак, встановлені на палестинський час, всі бомби детонували за годину до запланованого ізраїльського часу вибуху, убивши трьох терористів, а не пасажирів автобусів, для яких вони були призначені.

Хоча й переведення годинників застосовується через ніби-то заощадження електроенергії, на сьогодні економічна вигода від цього календарного рудименту доволі ефемерна. В Україні за часи незалежності не досліджували чи є взагалі економічний зиск від такого стану речей. Але навіть в Європі, де також переводять годинники, ці цифри — мізерні.

Зміна часу не лише економічно неефективна, а й впливає на фізичний стан людини. По-перше, найбільша складність — це перевлаштування організму до нового графіку життя. Вчені з Американської академії сну стверджуютьщо переведення годинників істотно погіршує здоров‘я людей: викликає інфаркти, депресії і збільшує кількість медичних помилок.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.