В Україні збільшать кількість професій, для яких щеплення буде обов’язковим

Понад 6 мільйонів українців пройшли повний курс щеплення. Про це повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров’я Михайло Радуцький.

Темпи вакцинації знижуються: за останню добу щеплено лише 127 тис громадян.

Міністр Віктор Ляшко затвердив перелік професій, для яких щеплення є обов’язковим. До нього включені співробітники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів;
  • місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової перед вищої, професійно-технічної, загальної середньої (спеціальної, дошкільної, позашкільної) освіти, наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Наказ набирає чинності через місяць. Працівники, які до того часу не пройдуть щеплення, не будуть допущені до робочих місць без збереження заробітної плати. Виняток зроблять для тих, хто має протипоказання до вакцинації.

Надалі до переліку професій, для яких вакцинація є умовою допуску до робочого місця, планують внести усіх працівників державних установ, організацій та підприємств, соціальних працівників та співробітників поштових послуг.

Вчені Національної академії наук прогнозують, що пікових навантажень на систему охорону здоров’я країна досягне за два-три тижні – очікується 25-30 тис нових хворих на добу.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.