Віктору Медведчуку оголосили нову підозру про держзраду та сприяння тероризму (відео)

Віктору Медведчуку 8 жовтня оголошено нову підозру — про державну зраду та сприяння діяльності терористичної організації. Це стосується справи щодо зрив постачання вугілля в Україні з Південно-Африканської республіки та закупівлю вугілля з РФ через окуповані території Донбасу.

Про це сьогодні  повідомила пресслужба Служби безпеки. Також на брифінг увечері 8 жовтня вийшли глава СБУ Іван Баканов та глава Офісу прокуратури Ірина Венедіктова.

Венедіктова повідомила, що зараз нову підозру народному депутату, лідеру фракції партії “Опозиційна платформа — За життя” Медведчуку яку вручили сьогодні. Зараз він під домашнім арештом по іншій справі: “Прокуратура піде з клопотанням про тримання під вартою або заставою в 1 млрд гривень”, — повідомила вона.

Справа стосується періоду 2014–2015 року, коли через окупацію Росією Донбасу, Україна опинилась на межі енергетичної кризи. Тоді було вирішено закуповувати вугілля з ПАР.

За даними СБУ, РФ мала плани зірвати реалізацію цих контрактів і не дозволити Україні “посилити власну енергонезалежність: Тому за посередництва Медведчука відбулася змова з вищими посадовими особами України, які, використовуючи повноваження Нацбанку і правоохоронних органів, створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР”.

Урешті контракти з ПАР були зірвані, це спровокувало хвилю “віялових” відключень електроенергії в Україні. У СБУ вважають, що за сприяння Медведчука було організовано незаконні схеми для постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на держпідприємства України.

“Це питання державної зради. І того, як окремі українські політики та високопосадовці в розпал війни грали на стороні Росії, нехтували інтересами України та будували спільні з терористами “схеми”. Моє чітке переконання — ці люди мають понести заслужене і законне покарання за ту шкоду, яку вони завдали державі. Тому що їхні дії — це підрив енергетичної незалежності України”, — заявив глава СБУ Іван Баканов.

Баканов разом із Венедіктовою оприлюднили низку аудіозаписів, які нібито підтверджують “існування “вугільної схеми” та зацікавленість у ній влади РФ:

“Експертиза підтвердила, що одним із фігурантів записів є Медведчук, котрий, зокрема, спілкується щодо реалізації незаконних схем із представниками російської влади. Під час цих розмов нардеп озвучує, що має гарантії від вищих посадовців України”.

У нібито розмовах Медведчука з представниками Кремля ймовірно фігурують прізвища колишнього президента України Петра Порошенка, ексглави НБУ Валерії Гонтаревої, а також ексглави Адміністрації президента (2014–16) Бориса Ложкіна.

“Слідство володіє серйозним масивом доказів, які підтверджують протиправну діяльність фігурантів. Ми знаємо про передачу готівки до “Л/ДНР” і перерахування коштів підприємствам з окупованих територій. Більше того, ми бачимо, що ті плани, які обговорюють фігуранти (зміна керівників підприємств, відкриття банківських відділень тощо), згодом були реалізовані”, — додав Баканов.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.