На будівництві Подільського моста в Києві розікрали 154,3 млн грн

У ході слідства поліцейські отримали докази причетності підозрюваних до трьох фактів злочинної діяльності, внаслідок яких було завдано збитків на загальну суму 154,3 млн грн. Про це інформує Нацполіція України.

У квітні 2017 року посадові особи комунального підприємства та комерційної структури уклали три договори на виконання робіт з будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві.

У липні 2020 року керівники комунального підприємства та підрядні організації підписали акт приймання виконаних будівельних робіт та внесли до них роботи, які фактично не виконувалися, та виконувалися з порушенням технологічного процесу. Зокрема – роботи по ґрунтуванню зварювальних швів та фарбуванню низу залізобетонних прогонових плит автопроїзду, які проводилися упродовж квітня-травня 2020 року. Такі дії зловмисників призвели до безпідставного виділення з бюджету 4,5 млн грн.

У вересні та жовтні поліцейські  отримали висновки ще двох судових будівельно-технічних експертиз. Відповідно до них встановлена відсутність лакофарбових матеріалів, покриття на прогоновій частині автопроїзду, як результат завдано збитків на 1,8 млн грн. А внаслідок завищення робіт під час монтажу системи контролю напруги деформаційного стану вантового аркового мосту було завдано 148 млн грн.

На підставі отриманих нових доказів протиправної діяльності керівникові та начальнику відділу технічного нагляду комунального підприємства повідомили про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України, а директорам генпідрядного та субпідрядного товариств – за  ч. 5 ст. 191(привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.