Конуси і фішки на паркомісцях у Львові – незаконні, – юристи

Потрібно з’ясувати чи є у власника документ, який підтверджує, що дане місце може використовуватись для службових потреб.

Конуси і фішки на місцях паркування у разі відсутності там дорожнього знаку з інформацією, для кого воно призначене, є блокуванням місця стоянки і є незаконним. Про це у коментарі Тvoemisto.tv повідомив юрист та колишній начальник Головного територіального управління юстиції Львівщини Ярослав Жукровський.

«Якщо ви бачите, що немає жодного знаку, який обмежує паркування, то ми беремо цей конус, забираємо його і паркуємось собі в місці, де немає обмежень щодо стоянки та паркування. Звичайно, ми наражаємось на потенційний конфлікт з тими, хто поставив ці конуси чи стільці. В такому випадку варто у мирному форматі з’ясувати, на якій підставі встановлені ці всі обмеження, попросити пред’явити документ, який підтверджує, що дане місце може використовуватись для службових потреб. І якщо документів немає і конфлікт загострюється, тоді викликати поліцію», – говорить він.

За його словами, лише наявність знаку про те, що це місце для службових авто та відповідних документів, дозволяє не пускати орендарю паркувальних місць інші автомобілі. Але зрештою, якщо є встановлений знак, тоді і всі ці конуси та мішки не потрібні, адже вони виглядають, щонайменше, – нецивілізовано, пояснює юрист.

У свою чергу, у Львівському регуляторному хабі, який займається впровадженням змін у місцевому самоврядуванні, кажуть, що навіть знак «Службове паркування» – не є законним, адже таке ознакування не прописане ані в Правилах дорожнього руху, ані в інших правових документах.

«Виставляти фішки на дорозі – такі повноваження є лише в поліції, в інших випадках – це не законно. Так, є можливість брати паркувальні місця в оренду, це прописано у 120-тій ухвалі Львівської міськради, але при цьому немає механізму, як мають ознаковуватись службові парковки. Навіть встановлення знаків не прописане ніде. Вони, як і фішки, нічого не означають», – розповідає експертка Львівського регуляторного хабу Катерина Шуварська.

Читайте також: У Львові біля торгового центру облаштували паркомісця для авто батьків із дітьми

Тож, з однієї сторони, будь-яке встановлення обмежувачів на дорозі є порушенням законодавства. І вони мали б демонтовуватися. До того ж, вони є абсолютно не інформативними для учасників дорожнього руху. З іншої сторони, навіть законно орендовані паркувальні місця не мають ані спеціальної розмітки, ані інших законних ознакувань.

Зазначимо, що детальніше про те, чому поліція разом з міськрадою мали б демонтувати усі конуси та фішки, які виставлені містянами самовільно при дорогах та як працюють службові майданчики для авто, читайте в аналітичному матеріалі. 

Нагадаємо, Tvoemisto.tv організувало дискусію за участі посадовців, представиків поліції, юристів та активістів на тему «Що робити із самозахопленням парковок у Львові». Її можна переглянути тут:

Анна Чистякова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.