У Львові біля торгового центру облаштували паркомісця для авто батьків із дітьми

Місця для паркування автомобілів батьків із дітьми були біля ТРСЦ «Спартак», що на вул. Інструментальній, та «Епіцентру» на вул. Городоцькій, однак їх прибрали.

Біля торгового центру «Ашан», що на вул. Володимира Великого, 58 у Львові, облаштували розмітку для паркування автомобілів батьків із дітьми. Про це повідомив на сторінці Гарячої лінії міста Львова користувач Андрій Кузьма. У коментарі Tvoemisto.tv член комісії з безпеки дорожнього руху Володимир Харчихін пояснює, що це передбачено ухвалою Львівської міськради ради від жовтня 2019 року та погоджено в Департаменті патрульної поліції України.

«Офіційні загальнодержавні норми цього не передбачають, однак ми зверталися в департамент патрульної поліції в Києві, вони мають право погоджувати розмітку, дорожні знаки, інші засоби організації дорожнього руху в експериментальному порядку. Нам їх погодили і це законно у Львові застосовувати. Зокрема, вели перемовини про таке облаштування з різними ТРЦ», – каже він.

За словами голови громадської організації «Батьки в Дії» Юлії Гвоздович, за зверненням ГО в тому числі на виконання стратегії «Львів дружній для дітей» депутати погодили такі місцеві знаки в межах експерименту.

«Ми зверталися до ЛМР, знімали ролик, де пояснювали, навіщо потрібно батькам з дітками окремі паркомісця. Попередньо вони мали трішки інший вигляд. Окрім цього, затвердили цю ухвалу не лише для торгових центрів, а як місцевий знак. Були наради з представниками супермаркетів, ТРЦ, зокрема «Сільпо», «Арсен», «Ашан», вони всі погодилися це облаштувати», – говорить вона у коментарі Tvoemisto.tv.

Місця для паркування автомобілів батьків із дітьми були біля СТРЦ «Спартак», що на вул. Івана Мазепи, та «Епіцентру» на вул. Городоцькій, однак їх прибрали.

«Коли витягувати дитину з автокрісла, треба широко відкрити двері, бо по-іншому це буде складно зробити. Особливо якщо це автокрісло-люлька, коли там немовля. Так само, аби розкласти візок, потрібне безпечне місце. Ми бачили ,як це працює за кордоном, завжди 2-3 місця є під кожним ТРЦ заброньовані для сімей з немовлятами», – додає Юлія Гвоздович.

За словами Володимира Харчихіна, наразі це працює як соціально-інформативна ініціатива. Якщо вона пройде вдало, то, можливо, це затвердять на державному рівні і будуть вводити додаткові штрафи.

Нагадаємо, напередодні Tvoemisto.tv вирішило з’ясувати, наскільки законно деякі мешканці та підприємці власноруч облаштовують самовільні парковки, як можна з цим свавіллям боротися і за яких умов «працюють» паркувальні місця для службового автотранспорту. Детальніше про це читайте тут.

Ольга Коваль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.